Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2016, 09:20

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: The Telltale Series - trzeci sezon przygodówkowej serii ruszy 20 grudnia

Studio Telltale Games poinformowało, że 20 grudnia ukaże się pierwszy odcinek The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier, czyli trzeciego sezonu popularnej serii epizodycznych przygodówek opartych na licencji komiksu Żywe trupy. Zapowiedziano też wydanie pudełkowe.

We wrześniu pojawiły się plotki, że trzeci sezon serii epizodycznych przygodówek The Walking Dead zadebiutuje 15 listopada. Jak już wiemy, termin ten okazał się nieprawdziwy. Teraz studio Telltale Games wreszcie zdradziło kiedy otrzymamy pierwszy odcinek – trafi on do sprzedaży 20 grudnia w wersjach na pecety, konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Pierwszy epizod ukaże się w przyszłym miesiącu. - Walking Dead: The Telltale Series -  trzeci sezon przygodówkowej serii ruszy 20 grudnia - wiadomość - 2016-11-23
Pierwszy epizod ukaże się w przyszłym miesiącu.

Trzeci sezon otrzyma tytuł The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier i w jego skład wejdzie pięć odcinków. Na 7 lutego 2017 roku zaplanowano premierę wydania pudełkowego, które dostępne będzie wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4. Na płytce znajdziemy pierwszy epizod i przepustkę sezonową pozwalającą pobrać kolejne odcinki, gdy te trafią na rynek.

Przypomnijmy, że akcja The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier rozpocznie się cztery lata po wybuchu epidemii zombie, która doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Upłynęło już tak dużo czasu, że grupy ocalałych zaczęły się organizować, tworząc niewielkie przyczółki cywilizacji. Scenariusz skoncentruje się na losach młodego mężczyzny imieniem Javier, którego rodzina została uprowadzona. Podczas jej poszukiwań spotka znaną z poprzednich sezonów dziewczynę imieniem Clementine i losy obu postaci zostaną nierozerwalnie splecione.

Wersja pudełkowa trafi do sprzedaży w lutym. - Walking Dead: The Telltale Series -  trzeci sezon przygodówkowej serii ruszy 20 grudnia - wiadomość - 2016-11-23
Wersja pudełkowa trafi do sprzedaży w lutym.

Pod względem rozgrywki The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier ma podążyć ścieżkami przetartymi przez poprzednie odsłony. Otrzymamy więc typową narracyjną przygodówkę, w której zabawa polegać będzie głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu ciężkich decyzji kierujących fabułę na odrębne tory. Podczas kampanii będziemy mogli pokierować zarówno Javierem, jak i Clementine.

Warto wspomnieć, że wkrótce otrzymamy dodatkowe informacje i materiały z The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier. Autorzy zamierzają bowiem zorganizować 1 grudnia prezentację gry podczas gali, na której przyznane zostaną nagrody The Game Awards.

  1. Oficjalna strona studia Telltale Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.