Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 18:55

autor: Ender

Conan Exiles pojawi się w styczniu w programie wczesnego dostępu

Producenci gry Conan Exiles ogłosili, że pojawi się ona w programie wczesnego dostępu na Steamie pod koniec stycznia przyszłego roku. Tytuł jest ambitnym survivalowym projektem, tworzonym z myślą o zabawie wieloosobowej, który przenosi graczy do świata znanego z opowieści o Conanie Barbarzyńcy.

Na początku stycznia tego roku informowaliśmy o oficjalnej zapowiedzi Conan Exiles. Produkcja jest pierwszoosobową sandboksową grą survivalową, osadzoną w uniwersum znanym z powieści o przygodach Conana Barbarzyńcy. Deweloperem tytułu jest norweskie studio Funcom, najlepiej znane dzięki grom MMO (The Secret World i Age of Conan) oraz przygodówkom (The Longest Journey i jego sequele). Według pierwotnych planów, Conan Exiles miał trafić latem tego roku do programu wczesnego dostępu w serwisie Steam. Z różnych powodów twórcy nie byli w stanie dotrzymać tego terminu. Dzisiaj ogłosili jednak, że wczesna wersja produkcji zostanie udostępniona pecetowym graczom 31 stycznia 2017 roku. Kilka miesięcy później trafi ona także do posiadaczy konsoli Xbox One. Jednocześnie z tą wiadomością autorzy opublikowali także nowy zwiastun tytułu, prezentujący kolejne fragmenty rozgrywki. Niestety na razie nie znamy sugerowanej ceny gry oraz planowanego terminu debiutu jej ostatecznej wersji.

Conan Exiles będzie musiało zmierzyć się z dziesiątkami podobnych mu produkcji, które w ciągu ostatnich dwóch lat pojawiły się w programie wczesnego dostępu. Deweloperzy liczą jednak, że pomimo silnej konkurencji fanów gatunku do zabawy przyciągną unikalne elementy rozgrywki. Rozpoczynając przygodę gracze liczą tylko na siebie. Zbierając podstawowe zasoby i ucząc się pierwszych receptur craftingowych muszą oni jednocześnie chronić się przed odwodnieniem, upałem i burzami piaskowymi. Równie dużym zagrożeniem są oczywiście pozostali uczestnicy gry, z którymi bawimy się na publicznych lub prywatnych serwerach. Eksplorując jaskinie i opustoszałe ruiny strzeżone przez groźne monstra zdobędziemy skarby i ekwipunek. Ostatecznie nie osiągniemy jednak niczego w pojedynkę. Łącząc siły z innymi będziemy mogli budować w pełni funkcjonalne i ufortyfikowane osady. Pojmanych w walce przeciwników i bandytów możemy zniewolić, wykorzystując do pracy, albo zwyczajnie poświęcić w ofierze. Krwawe dary są niezbędne, by przywołać potężne boskie awatary, siejące spustoszenie w szeregach nieprzyjaciół. Przykład dwóch takich ogromnych istot znajdziemy zresztą w najświeższym zwiastunie.

  1. Oficjalna strona gry Conan Exiles
  2. Conan Exiles w serwisie Steam