Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 18:54

autor: Góral

Cities: Skylines - Natural Disasters zadebiutuje 29 listopada

Natural Disasters, trzeci dodatek do Cities: Skylines, ukaże się w cyfrowej dystrybucji 29 listopada - poinformowała firma Paradox Interactive. Przy okazji opublikowano nowy dziennik dewelopera.

W połowie sierpnia bieżącego roku firma Paradox Interactive zapowiedziała Natural Disasters – trzecie duże rozszerzenie do city buildera Cities: Skylines. Dziś poznaliśmy datę premiery dodatku, który ukaże się w cyfrowej dystrybucji na PC-tach 29 listopada w cenie 14,99 euro (około 66 zł). Przy okazji opublikowano też widoczny poniżej dziennik dewelopera, na którym przedstawiono DLC w ciągu niecałych trzech minut. Ogólne założenia produkcji są takie, że skoro od momentu premiery budowaliśmy wymarzone miasta, to wreszcie nadszedł czas, by zacząć je niszczyć na rozmaite sposoby. W nasze ręce oddanych zostanie kilka kataklizmów: powódź, pożar, pożar lasu, trzęsienie ziemi, lej krasowy, burza, tornado oraz spadający meteoryt. Wraz z nimi doczekamy się nowych możliwości, jak np. postawienia specjalnego radaru monitorującego pobliską przestrzeń kosmiczną. Dzięki temu będziemy w stanie zauważyć nadciągające zagrożenie nieco wcześniej i być może uda nam się przygotować na katastrofę, budując np. schron.

Cities: Skylines w skrócie:
  • city builder na PC-ty;
  • 29 listopada doczeka się trzeciego dodatku, zatytułowanego Natural Disasters;
  • w przyszłości pojawić ma się wersja gry przeznaczona na konsolę Xbox One.

Poza tym pojawią się helikoptery, które ułatwią ewakuację oraz przydadzą się podczas gaszenia pożarów. Dodatkowo stacje radiowe będą nadawać komunikaty o zbliżającym się zagrożeniu i oczywiście puszczać muzykę umilającą mieszkańcom czas oczekiwania na śmierć. Oprócz tego wraz z Natural Disasters doczekamy się także trybu scenariusza, w którym sami stworzymy zadania, ustalimy warunki rozgrywki, elementy, z którymi rozpoczniemy misję itd. Pojawi się on w ramach darmowej aktualizacji, więc nie trzeba będzie kupować DLC, by korzystać z tej opcji.

Cities: Skylines dostępne jest obecnie tylko na komputerach osobistych, gdzie rozeszło się w około 2,7 mln egzemplarzy. W przyszłości tytuł ma się ukazać na konsoli Xbox One, ale nie znamy jeszcze terminu premiery tej wersji.

Cities: Skylines - Natural Disasters zadebiutuje 29 listopada - ilustracja #2