Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2016, 11:40

autor: Makek

The Walking Dead: Season Three – powrót Clementine i inne nowe szczegóły

Serwis IGN przeprowadził wywiad z twórcą komiksu The Walking Dead, Robertem Kirkmanem, który zdradził kilka interesujących faktów dotyczących nadchodzącego trzeciego sezonu przygodówki The Walking Dead od Telltale.

W trzecim sezonie The Walking Dead powróci Clementine, dobrze znana z poprzednich części gry. - The Walking Dead: Season Three – nowe szczegóły i powrót Clementine - wiadomość - 2016-04-26
W trzecim sezonie The Walking Dead powróci Clementine, dobrze znana z poprzednich części gry.

Clementine, często nazywana po prostu Clem, to postać wprowadzona do świata The Walking Dead przy okazji premiery pierwszych dwóch sezonów gry o tym samym tytule, autorstwa studia Telltale. Robert Kirkman przyznał w wywiadzie, że Clementine będzie obecna również w najnowszej serii. Nie wiemy jednak czy pozostanie ona jednym z głównych bohaterów, tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach. Ponadto Kirkman zdradził, że w trzecim sezonie gracze znajdą jeszcze więcej odniesień i nawiązań do komiksowego oryginału, które mają zostać zaimplementowane do gry na wiele ciekawych sposobów. “Nie chcę zdradzić zbyt dużo, ale nowa część z pewnością pójdzie w parze z komiksami nieco bardziej niż miało to miejsce w sezonie drugim” - mówi twórca Żywych Trupów w wywiadzie.

Robert Kirkman wyznał również, że fabuła The Walking Dead: Season Three zostanie umiejscowiona w czasie blisko względem tej, która jest aktualnie w komiksach. Można też podejrzewać, że posuniemy się o kilka lat do przodu w odniesieniu do poprzednich sezonów, a co za tym idzie Clementine będzie z pewnością nieco starsza od tej, jaką mieliśmy okazję zobaczyć w The Walking Dead: Season One i The Walking Dead: Season Two.

Według Roberta Kirkmana, najnowsza część ma zawierać o wiele więcej nawiązań do komiksów niż sezon 2. - The Walking Dead: Season Three – nowe szczegóły i powrót Clementine - wiadomość - 2016-04-26
Według Roberta Kirkmana, najnowsza część ma zawierać o wiele więcej nawiązań do komiksów niż sezon 2.

Oprócz informacji dotyczących najnowszego sezonu The Walking Dead od studia Telltale, w wywiadzie Robert Kirkman opowiada o Michonne – głównej bohaterce serii wydanej w lutym tego roku, The Walking Dead: Michonne – A Telltale Games Mini-Series. Autor wskazuje na różnice pomiędzy nią a protagonistami głównych gier z serii, przejawiające się chociażby przez fakt istnienia Michonne w wielu komiksach Kirkmana, w których z kolei nie znaleźli się Lee czy Clem – bohaterowie z poprzednich sezonów growych Żywych Trupów.

Trzeci sezon trafi z pewnością na komputery PC, konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także platformy mobilne z systemem iOS i Android. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale kilka tygodni temu informowaliśmy o zapowiedziach dotyczących pojawienia się gry jeszcze w tym roku.