Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2011, 10:36

autor: Adrian Werner

The Walking Dead – pierwsze konkrety o przygodówceTelltale Games

W lutym tego roku specjalizujące się w epizodycznych przygodówkach studio Telltale Games ujawniło, że pracuje nad serią gier opartych na popularnym komiksie The Walking Dead. Do tej pory nie mieliśmy jednak zbyt wielu konkretnych informacji na temat tej adaptacji. Teraz uległo to zmianie.

Nadchodząca epizodyczna przygodówka The Walking Dead oparta jest na popularnej serii komiksowej autorstwa Roberta Kirkmana. Dlatego twórców interaktywnej adaptacji nie mogło zabraknąć na odbywającej się właśnie w San Diego imprezie Comic-Con 2011. Ludzie ze studia Telltale Games wybrali ten właśnie konwent by ujawnić pierwsze konkrety dotyczące ich produkcji.

The Walking Dead – pierwsze konkrety o przygodówceTelltale Games - ilustracja #1

Głównym bohaterem ma być Lee Everett, a akcja toczyć się będzie równolegle do wydarzeń z komiksów. Pierwszy epizod gry rozpocznie się w momencie wybuchu epidemii. Gdy infekcja zacznie swoje krwawe żniwa Lee będzie siedział skuty na tylnim siedzeniu radiowozu. Nie wiemy dlaczego został aresztowany, ani czy naprawdę popełnił przestępstwo. Będziemy mieli zresztą ważniejsze sprawy na głowie, jak chociażby wydostanie się z policyjnego samochodu, znalezienie sposobu na pozbycie się kajdanek, a następnie uniknięcie zombiaków.

The Walking Dead posiadać ma modny obecnie system decyzji i konsekwencji. To pierwsza gra Telltale korzystająca z tego rozwiązania. Wiele konwersacji będzie można przeprowadzić tylko raz, a wybrane przez nas odpowiedzi zmienią bieg fabuły. Wybory czekają nas też podczas bardziej dynamicznych sekwencji. Przykładowo, w jednej ze scen grupę naszych towarzyszy zaatakują żywe trupy, a my będziemy mieli czas na uratowanie tylko jednej osoby. Co ciekawe, potem nasze decyzje będą często poddawane w wątpliwość przez inne postacie. Ponadto twórcy obiecują dużą interaktywność środowiska, co powinno zapewnić nam większą swobodę podczas rozwiązywania zagadek. Oczywiście, w grze nie zabraknie też scen akcji, zwłaszcza podczas konfrontacji z zombiakami.

The Walking Dead powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety ludzie z Telltale Games nie są jeszcze gotowi podać jakiejkolwiek, nawet przybliżonej daty premiery.