Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2015, 09:15

autor: Góral

The Bard's Tale IV - Brian Fargo zapowiedział nową odsłonę serii

Na imprezie PAX South Brian Fargo, założyciel studia InXile Entertainment, ujawnił, że jego zespół tworzy The Bard's Tale IV - pełnoprawną czwartą odsłonę słynnego cyklu. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale według twórców, gra ma odświeżyć gatunek dungeon-crawlerów, podobnie jak zrobiło to Hearthstone: Heroes of Warcraft z karciankami.

The Bard's Tale IV - Brian Fargo zapowiedział nową odsłonę serii - ilustracja #1
The Bard's Tale IV w skrócie:
  • Gatunek: dungeon-crawler
  • Deweloper: inXile entertainment
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana

Fani słynnego cyklu The Bard's Tale doczekali się miłej niespodzianki. Brian Fargo, szef studia InXile Entertainment, zapowiedział bowiem na imprezie PAX South nową odsłonę serii, zatytułowaną The Bard's Tale IV. Nie zdradzono zbyt wielu informacji na temat tej produkcji, ale dowiedzieliśmy się, że ma to być bezpośrednia kontynuacja oryginalnej trylogii oraz, że tytuł nie będzie się kurczowo trzymał zasad rządzących dungeon-crawlerami. Fargo porównał „czwórkę” do Hearthstone: Heroes of Warcraft – produkcji studia Blizzard Entertainment, która odświeżyła gatunek gier karcianych. Z pozostałych informacji ujawniono, że w The Bard's Tale IV trafimy do znanych już lokacji, w tym do miasta Skara Brae. Ponadto nie zabraknie zagadek, nowoczesnej oprawy graficznej, a HUD będzie tak minimalistyczny, jak tylko będzie się dało.

Na więcej konkretów musimy poczekać. Najpewniej zostaną one ujawnione dopiero, gdy wystartuje kolejna zbiórka pieniędzy, dzięki której twórcy chcą częściowo sfinansować projekt. Niestety nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się rzeczonej akcji.

The Bard's Tale to cykl gier typu dungeon-crawler zapoczątkowany w 1985 roku produkcją o tym samym tytule. Rok później na rynku ukazała się kontynuacja zatytułowana The Bard's Tale II: The Destiny Knight, a w 1988 roku zadebiutowało The Bard's Tale III: Thief of Fate. W 2004 roku na konsolach PlayStation 2, Xbox oraz PC-tach pojawiła się jeszcze gra The Bard's Tale: Opowieści Barda, jednak nie jest to ani remake, ani pełnoprawna czwarta odsłona.

Studio inXile entertainment kilka miesięcy temu wypuściło na rynek wyczekiwaną grę cRPG Wasteland 2, a obecnie pracuje nad kolejnym projektem sfinansowanym w serwisie Kickstarter. Mowa oczywiście o Torment: Tides of Numenera – produkcji określanej mianem duchowego spadkobiercy kultowego Planescape: Torment.