Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2010, 18:12

autor: Jiker

Test Drive Unlimited 2 - nowe informacje i zrzuty ekranowe

Barcelońska konferencja zorganizowana przez koncern Namco Bandai okazała się źródłem wielu interesujących informacji na temat gry wyścigowej Test Drive Unlimited 2 (PC, X360, PS3). Wśród poruszonych tematów znalazła się m.in. kwestia dodatków DLC, a także otwartych beta testów gry. Serwis VG247.com uzyskał również dostęp do nowego zestawu zrzutów ekranowych.

Barcelońska konferencja zorganizowana przez koncern Namco Bandai okazała się źródłem wielu interesujących informacji na temat gry wyścigowej Test Drive Unlimited 2 (PC, X360, PS3). Wśród poruszonych tematów znalazła się m.in. kwestia dodatków DLC, a także otwartych beta testów gry. W Sieci opublikowano również nowy zestaw zrzutów ekranowych.

Test Drive Unlimited 2 - nowe informacje i zrzuty ekranowe - ilustracja #1

Wiemy stąd, że twórcy TDU2 spory nacisk położą na kontakt z członkami społeczności, kształtującej się od chwili uruchomienia serwisu internetowego, a także startu oficjalnych kanałów na Twitterze oraz Facebooku. Z tego też względu, zawartość dodatków DLC będzie kreowana zgodnie z oczekiwaniami fanów i przy ich współudziale. Zakładamy, że forum dyskusyjne TDU2 będzie regularnie czytane przez przedstawicieli Eden Studios, którzy mają brać czynny udział w dyskusjach na tematy związane z kierunkiem rozwoju gry.

Jednym z dodatków, mających doczekać się publikacji jakiś czas po jesiennym debiucie Test Drive Unlimited 2, będzie rozszerzenie oddające do dyspozycji graczy jednoślady. Motocykle, obecne w pierwszej odsłonie serii od samego początku, tym razem zostały zepchnięte na boczny tor. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim decyzja o skonstruowaniu od nowa modelu jazdy samochodami. Z uwagi na rozmiar przedsięwzięcia oraz ilość czasu potrzebną na jego ukończenie, producent został zmuszony zrezygnować z implementacji motocykli (które, swoją droga, w „jedynce” były częściej krytykowane, aniżeli chwalone).

Test Drive Unlimited 2 - nowe informacje i zrzuty ekranowe - ilustracja #2

W Barcelonie po raz kolejny potwierdzono również plany co do uruchomienia przedpremierowych beta testów gry. Poinformowano przy tym, że zastąpią one przy tym w całości publikację wersji demonstracyjnej, której zabraknie m.in. z tego faktu, że producentom byłoby bardzo ciężko wyodrębnić z całości reprezentatywny fragment. W dalszym ciągu nie wiemy jednak, w jakim terminie odbędą się testy, ani też na jakich platformach zostaną przeprowadzone. Pocieszający jest jednak fakt, że braki w naszej wiedzy zostaną uzupełnione już niedługo – jeśli wierzyć zapowiedziom twórców.

Test Drive Unlimited 2 oferować będzie obsługę kierownic, a także najprawdopodobniej możliwość uruchomienia w ramach gry utworów zapisanych na dysku twardym lub pamięci przenośnej (pierwsze TDU dopuszczało takie rozwiązanie w wersji na X360). W grze zabraknie ponadto podziału na zręcznościowy i symulacyjny model jazdy – ten będzie bowiem jeden, z możliwością aktywacji różnego rodzaju systemów wspomagających. Oprócz tego wspomniany już przez nas jacht ma również służyć jako środek transportu pomiędzy Oahu oraz Ibizą.

Test Drive Unlimited 2 - nowe informacje i zrzuty ekranowe - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Test Drive Unlimited 2

Test Drive Unlimited 2