Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2016, 13:26

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Szef studia Rockstar North, Leslie Benzies, odchodzi z pracy

Studio Rockstar potwierdziło, że wieloletni szef oddziału Rockstar North, Leslie Benzies, odchodzi z pracy. Szkocki producent był zaangażowany w tworzenie takich tytułów jak Max Payne 3, Red Dead Redemption, L.A. Noire, Manhunt 2 czy seria Grand Theft Auto. Benzies od siedemnastu miesięcy przebywał na urlopie, na który udał się po premierze gry GTA V w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Leslie Benzies pracował nad serią Grand Theft Auto od trzeciej części cyklu. - Szef studia Rockstar North, Leslie Benzies, odchodzi z pracy - wiadomość - 2016-01-13
Leslie Benzies pracował nad serią Grand Theft Auto od trzeciej części cyklu.

Serwis Kotaku uzyskał potwierdzenie ze strony studia Rockstar, że dyrektor oddziału Rockstar North, Leslie Benzies, odchodzi z pracy. Jak stwierdzono w zaprezentowanym oświadczeniu:

Możemy potwierdzić, że Leslie Benzies poszedł na urlop 1 września 2014 roku i zdecydował się nie wracać do firmy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za jego wkład przez ostatnie 15 lat, gdy pracowaliśmy razem nad świetnymi tytułami. Leslie pomógł nam zbudować wspaniały zespół, który będzie dalej tworzył doskonałe doświadczenia dla fanów. Leslie na zawsze pozostanie naszym przyjacielem i na pewno będzie nam go brakowało, ale życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Benzies był producentem szeregu gier kluczowych dla branży rozrywki elektronicznej. W jego dorobku znalazły się takie tytuły jak Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Grand Theft Auto: Vice City Stories, Manhunt 2, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Red Dead Redemption, L.A. Noire czy Max Payne 3. W przypadku Grand Theft Auto V sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż przy tej produkcji proces tworzenia był bardziej rozdzielony pomiędzy poszczególne oddziały firmy, niemniej jednak Rockstar North również miało swój znaczący udział w cyklu deweloperskim. Przez ostatnie siedemnaście miesięcy Benzies przebywał na urlopie, na który udał się po premierze gry w wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Leslie był związany z ekipą Rockstar North od 1999 roku. Firma działała wówczas pod szyldem DMA Design (w 1990 roku studio stworzyło przełomową grę Lemmings). Początkowo pracował nad produkcją Space Station Silicon Valley na konsolę Nintendo 64, później dołączył do zespołu odpowiedzialnego za serię Grand Theft Auto.

Były już dyrektor Rockstar North jest jedną z bardziej zasłużonych osób, jeśli chodzi o rynek gier komputerowych. W 2014 roku, wraz ze współzałożycielami studia Rockstar, braćmi Houser, otrzymał nagrodę specjalną Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych. Wcześniej, w 2005 roku, przyznano mu (wraz z Samem Houserem) prestiżowe wyróżnienie Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych za wybitny wkład w rozwój branży gier komputerowych.

Obowiązki dyrektora przejęli równie doświadczeni Aaron Garbut i Ron Nelson, odpowiedzialni za reżyserię artystyczną Grand Theft Auto V. Nie wiemy jeszcze, jakie są plany Benziesa na przyszłość.

Leslie Benzies (ur. 17 stycznia 1971 w Aberdeen) – szkocki producent gier komputerowych. Swój pierwszy program napisał w wieku 11 lat na urządzeniu Dragon 32. Jego kariera rozpoczęła się w 1999 roku w momencie dołączenia do ekipy studia DMA Design. W czerwcu 2014 roku zdecydował się na zakup zabytkowego Kościoła Świętego Szczepana w Stockbridge za sumę ponad pół miliona funtów. Planuje utrzymać budynek, a także stworzyć grupę ludzi, którzy chcieliby zaangażować się w zarządzanie nim.