Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2016, 13:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów

Koncern Activision Blizzard wystartował z pierwszym etapem Call of Duty World League. W zmaganiach e-sportowych bierze udział 30 drużyn z Ameryki Północnej, Europy, Australii i Nowej Zelandii.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że koncern Activision Blizzard zamierza mocno zainwestować w obecność Call of Duty w świecie e-sportu. Firma zapowiedziała, że w nowej serii Call of Duty World League pula nagród wyniesie 3 miliony dolarów i rzeczywiście tak się stało. Wczoraj bowiem w Europie i Ameryce Północnej wystartował pierwszy etap rzeczonych zmagań. W walce o sławę i pieniądze bierze udział 30 drużyn z Ameryki Północnej, Europy, Australii i Nowej Zelandii – ich rozpiskę znajdziecie na poniższych grafikach. Zespoły będą rywalizować ze sobą przez 11 tygodni, a w przyszłości odbędzie się drugi etap rozgrywek. Wszystko to ostatecznie doprowadzi do rozegrania turnieju Call of Duty Championship 2016, zaplanowanego na jesień bieżącego roku.

Poniżej zamieszczamy link do kalendarza spotkań oraz odnośnik do oficjalnej strony Call of Duty World League, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje.

Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów - ilustracja #1

Drużyny biorące udział w Call of Duty World League

Ameryka Północna:

Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów - ilustracja #2

Europa:

Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów - ilustracja #3

Australia i Nowa Zelandia:

Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów - ilustracja #4
Rozpoczęły się zmagania w Call of Duty World League. Pula nagród to 3 mln dolarów - ilustracja #5

Zmagania w Call of Duty World League odbywają się w grze Call of Duty: Black Ops III. Jest to najnowsza odsłona serii wydana na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC w listopadzie 2015 roku. W sprzedaży znajduje się także wersja na Xboksa 360 i PlayStation 3, jednak jest ona okrojona względem pozostałych wydań – brakuje w niej chociażby kampanii fabularnej.

Akcja produkcji rozgrywa się około 40 lat po wydarzeniach ukazanych w Black Ops II. Gracze wcielają się więc w żołnierzy przyszłości, którzy zostali wysłani na misję, polegającą na odnalezieniu zaginionych wcześniej kolegów po fachu. Kampanię można przechodzić zarówno samemu, jak i w ramach współpracy, ale to dopiero początek, gdyż tytuł oferuje także kolejne wcielenie popularnego trybu zombie oraz oczywiście rozgrywki w multiplayerze.