Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 10:36

autor: Luc

Call of Duty World League – zapowiedziano nową serię e-sportowych rozgrywek

Activision chce wprowadzić serię Call of Duty na kolejny e-sportowy poziom. Nowe rozgrywki otrzymają pokaźną pulę nagród i wyłonią jesienią 2016 roku najlepszą drużynę na świecie.

W nowej serii rozgrywek gracze zmierzą się w Call of Duty: Black Ops III. - Call of Duty World League – zapowiedziano nową serię e-sportowych rozgrywek - wiadomość - 2015-09-25
W nowej serii rozgrywek gracze zmierzą się w Call of Duty: Black Ops III.

Nikogo nie trzeba już chyba przekonywać do tego, że e-sport to poważny biznes. Turniejowe zmagania w tytuły takie jak DotA 2, Counter-Strike, Hearhtstone czy League of Legends gromadzą przed ekranami nie tylko setki tysięcy ludzi, ale i oferują nagrody liczone w milionach dolarów. Call of Duty, pomimo swojej dynamiki i spektakularności, nigdy nie osiągnęło równie dużej e-sportowej popularności, ale firma Activision chce to zmienić w najbliższej przyszłości. Wydawca w specjalnym komunikacie zapowiedział powstanie nowej serii rozgrywek skupiających się właśnie na tej marce. W ramach Call of Duty World League organizowane będą turnieje zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, a tym co ma przyciągnąć graczy do wzięcia w nich udziału, są oczywiście pieniądze. W pierwszym sezonie łączna wartość nagród przekroczy 3 miliony dolarów.

Turnieje będą odbywać się w obrębie trzech głównych regionów (Ameryka Północna, Europa, Australia/Nowa Zelandia), podzielonych na pomniejsze dywizje. Z każdego regionu zostanie wyłonionych kilka zespołów, które następnie zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Ten odbędzie się jesienią 2016 roku. Drużyny amatorskie również będą miały szanse pojawić się na głównej scenie, o ich ewentualnym awansie zadecyduje jednak to, jak poradzą sobie w tzw. „The Challenge Division”. Activision ujawni szczegóły na ten temat w późniejszym terminie.

Pierwsze mecze odbędą się już za kilka miesięcy. Grą, w której będą ze sobą rywalizować uczestnicy Call of Duty World League ma być nadchodzące Call of Duty: Black Ops III. Premiera nowej strzelanki odbędzie się 6 listopada 2015 roku w wersjach na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksa 360, Xboksa One i PC.