Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dota 2 - turniej The International 2015 z rekordową pulą nagród

Wczoraj wieczorem w Seattle rozpoczął się turniej The International 2015 w grę Dota 2, który zakończy się 8 sierpnia. Organizatorzy zgromadzili rekordową pulę nagród przekraczającą sumę 18 milionów dolarów, co jeszcze bardziej podnosi prestiż imprezy.

Turniej The International 2015 w grę Dota 2 jest organizowany w Seattle - Dota 2 - start turnieju The International 2015 z rekordową pulą nagród - wiadomość - 2015-08-04
Turniej The International 2015 w grę Dota 2 jest organizowany w Seattle

Wczoraj rozpoczął się oficjalny turniej The International 2015 w grę Dota 2. Najlepsze drużyny e-sportowe będą walczyć o końcowe zwycięstwo do 8 sierpnia, gdy wydarzenie zostanie zakończone. Za nami pierwszy dzień zmagań, w trakcie którego stoczono dziesięć spotkań. Wszystkie były transmitowane na żywo w sieci, ale jeśli ominęliście oficjalnego streama to nic nie stoi na przeszkodzie, by nadrobić zaległości pod tym adresem. Z kolei odnośniki do konkretnych meczów znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej turnieju. Tam przejrzycie też dokładny kalendarz rozgrywek, dowiadując się między innymi, jakie pojedynki rozegrane zostaną dzisiaj. Transmisja na żywo z tego dnia rozpocznie się o godzinie 19:00 i będzie można ją oglądać tutaj.

  1. Transmisja na żywo z drugiego dnia turnieju – od godziny 19:00

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju The International 2015 wiadomo było, że pod względem popularności i prestiżu przebije wszystkie poprzednie edycje. Organizatorom ostatecznie udało się zgromadzić rekordową pulę nagród w wysokości 18 054 096 dolarów, co deklasuje wyniki osiągnięte na jakichkolwiek innych zawodach e-sportowych. Dzięki temu zwycięska drużyna może liczyć na 6 499 475 dolarów wygranej, więc jest o co walczyć. Pełne zestawienie nagród pieniężnych za poszczególne lokaty znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy, że pieniądze na nagrody pochodzą z części środków (25%) zgromadzonych ze sprzedaży dedykowanych wirtualnych kompediów na temat turnieju. Podstawowy egzemplarz można było zakupić za 9,99 dolarów (ok. 38 zł). Część nabywców decydowała się jednak na księgę na pięćdziesiątym poziomie (za 26,99 dolarów, czyli ok. 102 zł), umożliwiającą otrzymanie za jednym zamachem wszystkich nagród zdobywanych przy awansowaniu kompedium.

  1. Oficjalna strona internetowa The International 2015