Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 marca 2016, 09:08

autor: Jiker

Świąteczne promocje mobilne (Football Manager Mobile 2016, Sword & Sworcery EP, Lara Croft GO)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Football Manager Mobile 2016, Sword & Sworcery EP, Lara Croft GO, Motorsport Manager, Frozen Synapse: Prime, a także o 17. edycji akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Superbrothers Sword & Sworcery EP

Android: 7 zł / iOS: 8,50 zł

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy producenci i wydawcy gier mobilnych przygotowali szereg ciekawych obniżek cen. Wśród przecenionych tytułów jest Superbrothers: Sword & Sworcery EP – jedna z najbardziej niezwykłych gier niezależnych w historii. Produkcja w wyjątkowy sposób łączy elementy gry przygodowej, logicznej, eksploracyjnej i akcji. Fascynująca opowieść, piękny pixel-art, niesamowita ścieżka dźwiękowa Jima Guthriego (swoją drogą, odgrywającą ważna rolę w rozgrywce) oraz ciekawa współpraca ze smartfonami i tabletami składają się na nadzwyczajne, ponadczasowe dzieło.

Frozen Synapse: Prime

Android: 6,50 zł

Przez kilka najbliższych dni możecie nabyć za kilka złotych Frozen Synapse: Prime – odświeżoną wersję turowej strategii Frozen Synapse. Akcja gry toczy się w dystopijnej, cyberpunkowej przyszłości. Gracz przejmuje kontrolę nad rebeliantami, którzy walczą z bezduszną korporacją, dążącą do zmanipulowania całej populacji. Grę wyróżnia mechanika zabawy – starcia odbywają się na proceduralnie generowanych mapach i sprowadzają do jednoczesnego wydawania rozkazów przez obie strony konfliktu oraz obserwowania efektów tych działań. W odświeżonej wersji licznym zmianom poddano właśnie system rozgrywki i przede wszystkim oprawę graficzną.

Motorsport Manager

Android: 3 zł / iOS: za darmo

W tym tygodniu posiadacze sprzętu Apple mogą pobrać za darmo doskonały wyścigowy manager Motorsport Manager (użytkownicy Androida muszą zapłacić 3 złote). W produkcji autorstwa Christiana Westa zarządzamy drużyną wyścigową, zatrudniamy kierowców i techników, inwestujemy w nowe technologie i ulepszamy bolidy. Dokonujemy tego w jednym konkretnym celu – aby rozdawać karty podczas samych wyścigów. W ich trakcie podejmujemy liczne, trudne decyzje, mogące zdecydować o sukcesie lub porażce.

Neuroshima Hex

Android: 2,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Przeceny doczekała się także polska Neuroshima Hex (szczególnie zadowoleni powinni być posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem). Elektroniczna odsłona doskonałej, logiczno-taktycznej gry planszowej autorstwa Michała Oracza pozostaje jedną z lepszych adaptacji planszówek na urządzenia mobilne. Starcia czterech armii – Posterunku, mutantów Borgo, gangów Hegemonii i maszyn Molocha (kolejne, np. Mississippi, można odblokować za pomocą mikropłatności) – zaskakują dużą dynamiką, a w lokalnym trybie multiplayer mogą rywalizować cztery osoby.

Football Manager Mobile 2016

Android: ok. 18 zł / iOS: ok. 17 zł

Solidnej obniżki ceny doczekała się mobilna odsłona piłkarskiego menedżera Football Manager. Football Manager Mobile 2016 kontynuuje tradycje poprzednich części Football Manager Handheld, jednocześnie rozbudowując niektóre elementy, np. tryb meczowy i moduł szkoleniowy. Mimo to w dalszym ciągu mamy tu do czynienia z mocno uproszczoną wersją pecetowego Football Manager (bardziej zbliżone doświadczenie oferuje odsłona Football Manager Touch 2016). Gracz wciela się w menedżera drużyny piłkarskiej i rozwija ją, celując w najważniejsze trofea. Gra korzysta z obszernej bazy danych, obejmującej kluby z czternastu lig, głównie europejskich. Do zadań użytkownika należy m.in. dokonywanie transferów, planowanie treningu, ustalanie składu, kształtowanie taktyki, a także dbanie o finanse klubu.

Lara Croft GO

iOS: ok. 4 zł

Cena udanej, turowej gry logicznej Lara Croft GO spadła w App Store do najniższego poziomu w historii. Posiadacze iPhone’ów i iPadów, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w mobilne przygody dorodnej pani archeolog, powinni jak najszybciej nadrobić zaległości. Tym bardziej, że niezbyt obszerna podstawka została w połowie listopada ubiegłego roku rozbudowana o dużą aktualizację z nową zawartością. Darmowy update, zatytułowany The Shard of Life, oferuje nową kampanię, podzieloną na 26 wyzwań. W efekcie twórcom udało się niemal dwukrotnie wydłużyć czas zabawy. Niewykluczone, że firma Square Enix wyda w niedalekiej przyszłości kolejne darmowe rozszerzenie do łamigłówki z Larą Croft w roli głównej.

Humble Mobile Bundle 17 – m.in. Prune, Framed, Lara Croft GO, Grim Fandango Remastered

Wielki powrót zaliczyła w ostatnich dniach akcja Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier mobilnych. Tym razem wpłata na poziomie co najmniej 1 dolara zapewnia dostęp do: Prune, Framed i Battlestation: Harbinger. Z kolei przelewając na konto organizatorów akcji minimum 5,70 dolarów (kwota obowiązująca w chwili pisania tej wiadomości), czyli około 22 złotych, otrzymacie dodatkowo: Frozen Synapse: Prime, Lara Croft GO i Sorcery! 3. Funkcjonuje jeszcze trzeci próg promocji – za 6 dolarów, czyli około 23 złotych, dostaniecie też Grim Fandango Remastered oraz Desktop Dungeons. Kolejne pozycje zostaną dodane do zestawu w późniejszym czasie. Akcja dobiegnie końca 4 kwietnia.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Halo: Spartan Assault i Spartan Strike, Leo’s Fortune

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym razem – głównie z okazji Świąt Wielkiej Nocy – mamy dla Was zdecydowanie więcej propozycji niż zwykle. Coś dla siebie znajdą m.in. fani strzelanek (Halo: Spartan Assault, Halo: Spartan Strike), platformówek (Leo’s Fortune), gier logicznych (MauseCraft) i wyścigowych (Drift Mania Championship 2).Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: