Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2024, 20:02

autor: Maciej Gaffke

Stellar Blade na PC jest „rozważane”. Sukces RPG akcji zachęcił deweloperów do wydawania gier AAA co 2-3 lata

RPG akcji Stellar Blade sprzedaje się świetnie. Twórcy mówią o przekroczeniu oczekiwań i snują plany dotyczące kontynuacji oraz opracowania portu gry na PC.

Źródło fot. Shift Up
i

Choć przed premierą Stellar Blade i zaraz po niej lekkie kontrowersje wzbudzał wygląd głównej bohaterki, to gra przekroczyła oczekiwania sprzedażowe twórców, stając się pierwszym dużym hitem studia Shift Up. W niedawnej rozmowie z południowokoreańskim serwisem Inven (via KAMI) reżyser produkcji, Hyung-Tae Kim, powiedział więcej o przyszłości Eve i swoich planach na następne lata.

Przypomnijmy, że o Stellar Blade po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku. Opublikowany wówczas trailer informował, iż trafi ona na PC, Xboxa One i PlayStation 4. W trakcie Shift Up nawiązało jednak współpracę z Sony, więc projekt stał się tytułem ekskluzywnym japońskiego giganta. Mimo wszystko wciąż są szanse, że ukaże się na komputerach.

  1. Jak przekazał przedstawiciel firmy, studio rozważa opracowanie portu na PC, a także poważnie myśli nad stworzeniem sequela. Zaznaczmy, że pomysł kontynuowania przygód Eve pojawił się jeszcze przed premierą gry.
  2. Stellar Blade rozeszło się w dostatecznie wielu egzemplarzach, aby zadowolić wydawcę. Nie dowiedzieliśmy się jednak, ile dokładnie kopii zostało sprzedanych.
  3. Studio chce dalej inwestować w gry AAA oraz powiększyć zespół deweloperski. Co ciekawe, firma planuje również wykupić pewne marki, których nie ujawniono podczas dyskusji.

Zespół z Korei Południowej tworzy aktualnie nową grę, która opatrzona jest nazwą kodową Project Witches. Ma to być produkcja dostępna nie tylko na PC i konsolach, ale także na urządzeniach mobilnych. W ciągu następnych lat prawdopodobnie usłyszymy o kolejnych projektach, bo strategia przedsiębiorstwa zakłada wypuszczanie gier co 2–3 lata.

  1. Recenzja gry Stellar Blade – piękna i bestie
  2. Stellar Blade – poradnik do gry

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej