Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2024, 11:09

autor: Kamil Kleszyk

RPG akcji Stellar Blade bliskie kategorii wiekowej 18+ z uwagi na „ekspresję seksualną i nadmierną przemoc”

Premiera tuż-tuż, więc Stellar Blade zaczyna otrzymywać pierwsze kategorie wiekowe. Najnowszy RPG akcji będzie przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Jedną z produkcji zaprezentowanych podczas pierwszego w tym roku pokazu State of Play było Stellar Blade (wcześniej znane pod nazwą Project Eve). Produkcja studia Shift Up wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko widowiskowym gameplayem, ale także sporą ilością krwi i często komentowanymi w sieci walorami fizycznymi głównej bohaterki.

Okazuje się, że te dwa ostatnie aspekty zadecydowały o nadaniu grze kategorii wiekowej 18+ w Korei Południowej. Tamtejsza komisja ratingowa tłumaczy swoją decyzję „nadmierną przemocą” oraz „bezpośrednią ekspresją seksualną”, w efekcie czego postacie kobiece w swoich kostiumach wyglądają na nagie (via Insider Gaming).

I chociaż nie poznaliśmy jeszcze europejskiego ratingu PEGI bądź amerykańskiego ESRB, należy się spodziewać, iż będą one podobne do koreańskiego.

Niedawno reżyser Stellar Blade przyznał, że bardzo wiele uwagi poświęcono temu, aby Eve – główna bohaterka gry – była dla graczy możliwie najatrakcyjniejsza. W tym celu zeskanowano ciało koreańskiej modelki Shin Jae-eun. W grze będzie dostępna także szeroka gama strojów do odblokowania, które przede wszystkim mają podkreślać sylwetkę protagonistki.

Stellar Blade ukaże się 26 kwietnia na konsoli PS5. W późniejszym terminie gra ma trafić także na PC.

  1. Stellar Balde – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej