Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2014, 08:50

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

SpellForce 3 w drodze – Demons Of The Past ostatnim dodatkiem do drugiej części strategicznego cyklu

Firma Nordic Games zasugerowała, że SpellForce 3 jest już w planach. SpellForce 2 – Demons of the Past ma być ostatnim dodatkiem do „dwójki”, który zamknie wszystkie luźne wątki i przygotuje drogę dla trzeciej części cyklu.

SpellForce 2 – Demons Of The Past definitywnie zakończy historię z „dwójki” - SpellForce 3 w drodze – Demons Of The Past ostatnim dodatkiem do drugiej części strategicznego cyklu - wiadomość - 2014-01-15
SpellForce 2 – Demons Of The Past definitywnie zakończy historię z „dwójki”

Firma Nordic Games, od jakiegoś czasu zajmująca się wydawaniem gier z serii SpellForce, ma już w planach kontynuację „dwójki”. Debiutujące jutro trzecie i ostatnie rozszerzenie do SpellForce 2Demons Of The Past – ma zamknąć najważniejsze poruszone do tej pory wątki fabularne i przygotować drogę dla SpellForce 3. Póki co, nie wyjawiono żadnych szczegółów na temat pełnoprawnej kontynuacji tej lubianej serii gier łączących ze sobą elementy produkcji RTS i cRPG. Trudno zatem choćby w przybliżeniu stwierdzić, kiedy „trójka” mogłaby trafić na rynek, na jakich platformach sprzętowych będzie dostępna lub jaką formę rozgrywka przyjmie tym razem.

Historia serii Spellforce
  1. SpellForce: Zakon Świtu – 2003 rok
  2. SpellForce: The Breath of Winter – 2004
  3. SpellForce: Shadow of the Phoenix – 2004
  4. SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen – 2006
  5. SpellForce 2: Władca Smoków – 2007
  6. SpellForce 2: Faith in Destiny – 2012
  7. SpellForce 2: Demons Of The Past – 16 stycznia 2014 roku

Cykl SpellForce został zapoczątkowany w 2003 roku, wraz z premierą ciepło przyjętej gry SpellForce: Zakon Świtu. Charakterystyczną cechą produkcji była jej międzygatunkowość – choć do boju prowadziliśmy niemałe armie, przez cały czas dowodził im jeden i ten sam bohater, którego umiejętności dało się rozwijać niczym w rasowym roleplayu. Tytuł doczekał się dwóch rozszerzeń (The Breath of Winter oraz Shadow of the Phoenix), a oba oferowały dodatkową rozbudowaną kampanię.

W 2006 roku ukazało się SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen. Również ta gra znalazła spore grono fanów, w związku z czym doczekała się następujących dodatków: Władca Smoków (2007 rok), Faith in Destiny (2012) oraz Demons Of The Past (premiera 16 stycznia 2014 roku).

  1. Oficjalna strona gry SpellForce 2