Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2012, 18:51

Sony sprzedało 17 mln gier z serii Uncharted. Oszustwo Drake’a otrzyma wersję GOTY

Firma Sony sprzedała w sumie ponad 17 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon serii Uncharted. Trzecia odsłona marki stworzonej przez studio Naughty Dog powróci niedługo w wersji GOTY, zawierającej grę i komplet dodatków do trybu multiplayer.

Sony sprzedało 17 mln gier z serii Uncharted. Oszustwo Drake’a otrzyma wersję GOTY - ilustracja #1

Koncern Sony ogłosił, że Uncharted, czyli seria przygodowych gier akcji, osiągnęła wynik ponad 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Pierwsza odsłona przygód Nathana Drake’a została wydana w 2007 roku i zapoczątkowała jedną z ważniejszych marek tej generacji konsol, która przy okazji stała się wizytówką PlayStation 3. Wkrótce gracze otrzymają nową okazję do kupienia dzieła Naughty Dog – pojawi się edycja GOTY gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a.

Imponujący wynik – dokładnie ponad 17 320 000 sprzedanych egzemplarzy z dniem 12 kwietnia tego roku – został osiągnięty przez trzy odsłony serii z PlayStation 3 (Drake’s Fortune, Among Thieves i Oszustwo Drake’a) oraz poboczną część na PlayStation Vita (Złota Otchłań). Niestety, wydawca nie podał dokładnych danych sprzedaży każdej z produkcji. Możemy tylko domyślać się, że na taki rezultat zapracowały przede wszystkim „dwójka” i „trójka”.

Sony sprzedało 17 mln gier z serii Uncharted. Oszustwo Drake’a otrzyma wersję GOTY - ilustracja #2
Grafika przedstawiająca sprzedaż Uncharted i wyniki multiplayer.

Wspomniane specjalne wydanie Uncharted 3 będzie zawierało grę oraz komplet dodatków. Twórcy z Naughty Dog wypuszczali DLC dedykowane trybowi multiplayer, więc jest to oferta skierowana głównie do fanów takiej formy zabawy. W pakiecie znajdzie się w sumie kilkanaście rozszerzeń wprowadzających nowe skórki postaci, akcesoria oraz specjalne tryby i rozwinięcia rozgrywki kooperacyjnej. Nie podano jeszcze daty premiery i ceny edycji GOTY.

Sony sprzedało 17 mln gier z serii Uncharted. Oszustwo Drake’a otrzyma wersję GOTY - ilustracja #3

Uncharted to przygodowa gra akcji o zawadiackim poszukiwaczu skarbów Nathanie Drake’u. Bohater udaje się w niebezpieczne podróże, aby odkryć pradawne skarby i artefakty, a przy okazji pakuje się w kłopoty. Każda odsłona serii to mieszanka strzelania, prostych łamigłówek, widowiskowych i świetnie odegranych przerywników filmowych oraz scen platformowych.

  1. Trzeci raz z Nathanem - recenzja gry Uncharted 3: Oszustwo Drake'a