Firma Sony sprzedała w sumie ponad 17 milionów egzemplarzy wszystkich odsłon serii Uncharted. Trzecia odsłona marki stworzonej przez studio Naughty Dog powróci niedługo w wersji GOTY, zawierającej grę i komplet dodatków do trybu multiplayer.
Szymon Liebert

Koncern Sony ogłosił, że Uncharted, czyli seria przygodowych gier akcji, osiągnęła wynik ponad 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Pierwsza odsłona przygód Nathana Drake’a została wydana w 2007 roku i zapoczątkowała jedną z ważniejszych marek tej generacji konsol, która przy okazji stała się wizytówką PlayStation 3. Wkrótce gracze otrzymają nową okazję do kupienia dzieła Naughty Dog – pojawi się edycja GOTY gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a.
Imponujący wynik – dokładnie ponad 17 320 000 sprzedanych egzemplarzy z dniem 12 kwietnia tego roku – został osiągnięty przez trzy odsłony serii z PlayStation 3 (Drake’s Fortune, Among Thieves i Oszustwo Drake’a) oraz poboczną część na PlayStation Vita (Złota Otchłań). Niestety, wydawca nie podał dokładnych danych sprzedaży każdej z produkcji. Możemy tylko domyślać się, że na taki rezultat zapracowały przede wszystkim „dwójka” i „trójka”.
Wspomniane specjalne wydanie Uncharted 3 będzie zawierało grę oraz komplet dodatków. Twórcy z Naughty Dog wypuszczali DLC dedykowane trybowi multiplayer, więc jest to oferta skierowana głównie do fanów takiej formy zabawy. W pakiecie znajdzie się w sumie kilkanaście rozszerzeń wprowadzających nowe skórki postaci, akcesoria oraz specjalne tryby i rozwinięcia rozgrywki kooperacyjnej. Nie podano jeszcze daty premiery i ceny edycji GOTY.

Uncharted to przygodowa gra akcji o zawadiackim poszukiwaczu skarbów Nathanie Drake’u. Bohater udaje się w niebezpieczne podróże, aby odkryć pradawne skarby i artefakty, a przy okazji pakuje się w kłopoty. Każda odsłona serii to mieszanka strzelania, prostych łamigłówek, widowiskowych i świetnie odegranych przerywników filmowych oraz scen platformowych.
Uncharted 3: Drake's Deception
Data wydania: 1 listopada 2011
GRYOnline
Gracze
0