Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 12:00

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Sony dementuje pogłoski na temat PlayStation 4

Dyrektor generalny Sony Computer Entertainment ustosunkował się do pojawiających się pogłosek na temat przyszłorocznej premiery konsoli PlayStation 4.

W sieci już od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski na temat następnej generacji konsol, które miałyby pojawić się na rynku w przyszłym roku. Podczas targów gamescom, w rozmowie z serwisem CVG, nowy dyrektor generalny Sony Computer Entertainment zapewnił, że jego firma nie planuje wydać takiego produktu w najbliższym czasie.

Sony dementuje pogłoski na temat PlayStation 4 - ilustracja #1

Jim Ryan stwierdził, że wraz ze współpracownikami w dalszym ciągu skupiają się na jak najefektywniejszym wykorzystaniu PlayStation 3. „Sprzedaliśmy ponad 50 milionów konsol PS2 w systemie PAL, a jak się wczoraj dowiedzieliście, w przypadku PS3 sprzedaż osiągnęła 22 miliony, więc przed nami jeszcze długa droga”, zapewnił.

Wypowiedź ta łączy się z ujawnioną podczas targów obniżką ceny PlayStation 3, o której pisaliśmy wczoraj. Co ciekawe z wypowiedzi przedstawicieli Sony wynika, że decyzja ta nie spowoduje pojawienia się strat, gdyż sprzedaż konsoli będzie w dalszym ciągu generowała zyski.

Sony dementuje pogłoski na temat PlayStation 4 - ilustracja #2

Ryan zgodnie z przypuszczeniami stwierdził, że w kwestii nowych produktów zdecydowanym priorytetem jest dla Sony konsola przenośna PlayStation Vita. Z punktu widzenia koncernu kluczowe znaczenie ma odpowiednie wsparcie jej zbliżającej się premiery poprzez wypuszczenie wszystkich planowanych tytułów. Sony jest przekonane, że to właśnie one przyczynią się do znacznie lepszych rezultatów od tych osiągniętych przez poprzedniczki PS Vity. Wśród premierowych gier znajdzie się między innymi silna reprezentacja produkcji firmy Ubisoft, z nowym Assassin’s Creed na czele.