Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 11:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

O premierze, integracji z Facebookiem, demach i okładce Pro Evolution Soccer 2012

Firma Konami przy okazji targów gamescom w Kolonii zdradziła sporo nowych informacji na temat Pro Evolution Soccer. Poznaliśmy m.in. szczegóły integracji gry z serwisem Facebook i gwiazdę tegorocznej okładki. Twórcy zapowiedzieli także dwie wersje demonstracyjne swojej produkcji i podali daty premier edycji na Wii, PSP oraz PlayStation 2.

Targi gamescom w Kolonii przyniosły kilka nowych informacji dotyczących Pro Evolution Soccer 2012. Dowiedzieliśmy się m.in. paru szczegółów na temat integracji gry z serwisem Facebook i planowanych dwóch wersji demonstracyjnych. Poznaliśmy też gwiazdę tegorocznej okładki oraz daty premier edycji na Wii, PSP i PlayStation 2.

Posiadacze Pro Evolution Soccer 2012 na PlayStation 3, Xboksie 360 lub pecetach zintegrują grę z kontami na Facebooku. Pomoże w tym specjalna aplikacja myPES, za pomocą której prześlemy wszelkie statystyki i wyniki meczów na wspomniany serwis społecznościowy. W ten sposób będziemy mogli porównywać własne osiągnięcia ze znajomymi, a nawet zdobywać nagrody.

Te ostatnie mają być ściśle powiązane z działaniami gracza w nadchodzącej produkcji firmy Konami. Zdobywając bramki w wyznaczony sposób lub wykonując określone zadania zdobędziemy jeszcze nieokreślone bonusy. Niektóre z nich wykorzystamy w grze, a inne w aplikacji myPES. Przygotowywane są także ukryte niespodzianki, choć na ich temat nie zdradzono żadnych szczegółów.

Użytkownicy wymienionych trzech platform w przyszłym tygodniu będą mogli sprawdzić wersję demonstracyjną Pro Evolution Soccer 2012. Powstanie ona na bazie nieukończonego kodu preview, więc nie wszystko będzie w niej wyglądać tak, jak w końcowym produkcie. Szczegóły na temat próbki poznamy w poniedziałek. Z kolei we wrześniu doczekamy się kolejnego dema – tym razem opartego na ukończonej zawartości.

O premierze, integracji z Facebookiem, demach i okładce Pro Evolution Soccer 2012 - ilustracja #2

Firma Konami ogłosiła również, że na okładce tegorocznej edycji piłkarskiej serii pojawi się Cristiano Ronaldo. Gwiazda Realu Madryt zastąpi więc Messiego, który od kilku lat zdobił swoim wizerunkiem przód pudełka z grą. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Cristiano Ronaldo bierze udział w kampanii reklamowej sportowego cyklu. Wcześniej znalazł się bowiem na okładce Pro Evolution Soccer 2008.

Od niedawna wiemy, że Pro Evolution Soccer 2012 ukaże się 14 października na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. Teraz zdradzono terminy dotyczące pozostałych wersji. Posiadacze PlayStation 2 i PSP doczekają się gry 28 października, a do 4 listopada poczekają użytkownicy Wii. Jeszcze większą cierpliwością będą musieli wykazać się właściciele 3DS-a i platform opartych na systemie operacyjnym iOS, ale konkretnych dat nie podano. Przy okazji potwierdzono, że edycja na PlayStation 3 doczeka się obsługi trybu 3D.