Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2007, 19:13

autor: Metatron

Sony Computer Entertainment Polska stawia na polskie wersje językowe gier

Wczoraj informowaliśmy o powstaniu Sony Computer Entertainment Polska i o pierwszych planach tej firmy związanych z naszym krajem. Wspomnieliśmy również, że doczekamy się spolonizowanych gier. Czas nieco rozszerzyć ten temat i powiedzieć dokładniej, jakich produkcji możemy się spodziewać.

Wczoraj informowaliśmy o powstaniu Sony Computer Entertainment Polska i o pierwszych planach tej firmy związanych z naszym krajem. Wspomnieliśmy również, że doczekamy się spolonizowanych gier. Czas nieco rozszerzyć ten temat i powiedzieć dokładniej, jakich produkcji możemy się spodziewać. Jak bowiem poinformowało Sony, „jednym z najważniejszych punktów najnowszej strategii PlayStation jest produkcja jak największej ilości gier w polskich wersjach językowych”.

Na początek przypomnimy, że pierwszą produkcją na PS3, która zostanie przetłumaczona na nasz język, będzie Killzone 2. Posiadacze PSP z kolei mogą spodziewać się Syphon Filter: Combat Ops – pierwszego spolonizowanego produktu, który pojawi się w ofercie PC PSP Store już w listopadzie. Ponadto tłumaczeń doczekają się Pursuit Force: Extreme Justice oraz Syphon Filter: Logan’s Shadow.

Do tej pory zapowiedziano również cztery produkcje na PS2, które ukażą się po polsku. Będzie to między innymi wspomniany już przez nas wczoraj SingStar R&B, w którym, wzorem SingStar Eska, usłyszymy piosenki rodzimych wykonawców, takich jak Virgin, Stachursky, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Blue Cafe, Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Kayah czy Kasia Cerekwicka. Ponadto przygotowywany jest BUZZ! Mega Quiz – kolejna odsłona wzorowanej na formule teleturnieju party game, w której gracze odpytywani są z wiedzy dotyczącej filmów, muzyki, sportu, nauki i przyrody. Warto w tym miejscu dodać, że około 20% z zawartych w programie 5000 tysięcy ilustrowanych muzyką i zdjęciami pytań dotyczyć będzie Polski. Pomyślano również o najmłodszych graczach, którzy otrzymają po polsku EyeToy: Astro Zoo oraz BUZZ! Junior – Zabawa Potworów.

To są plany na najbliższą przyszłość. W przyszłym roku Sony planuje wydać kolejne spolonizowane gry w wersjach na konsole PlayStation.