Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2007, 18:50

autor: BK

Sony Computer Entertainment Polska rusza do ataku!

Konsole z rodziny PlayStation czeka w naszym kraju lepsza przyszłość. W kwietniu 2008 oficjalnie rozpoczyna działalność Sony Computer Entertainment Polska. Pierwsze korzyści dla graczy już widać: w listopadzie wystartuje polska wersja PS Store, a w ciągu najbliższych miesięcy więcej gier będzie tłumaczonych na nasz język, w tym tytuły na PS3.

Konsole z rodziny PlayStation czeka w naszym kraju lepsza przyszłość. W kwietniu 2008 oficjalnie rozpoczyna działalność Sony Computer Entertainment Polska. Pierwsze korzyści dla graczy już widać: w listopadzie wystartuje polska wersja PS Store, a w ciągu najbliższych miesięcy więcej gier będzie tłumaczonych na nasz język, w tym tytuły na PS3 (jako pierwsze i – jeśli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli Sony – na pewno nie ostatnie, będzie to Killzone 2 na PS3). To tylko część świeżych wieści, które poznaliśmy dziś na konferencji w warszawskim klubie Hard Rock Cafe.

Sprawa jest jasna: ludzie w Polsce lubią PlayStation i Sony to widzi. Pochwalono się osiągnięciami: według danych własnych Sony, od premiery w marcu sprzedano w naszym kraju więcej peestrójek niż konsol ich najbliższej konkurencji. Po naszemu: Xbox 360 jest na rynku dłużej, ale sprzedaje się wolniej. Weryfikacja tych danych może być niemałym problem, bo obie firmy strzegą cyferek jak oka w głowie i rzadko rzucają konkrety. Przyjmijmy więc po prostu, że peestrójek jest w Polsce na tyle dużo, by Sony traktowało nasz kraj poważnie, a z tego można się tylko cieszyć. Tym bardziej, że PS2 też ma się u nas coraz lepiej.

Polski PS Store, czyli sklep z grami i dodatkami, wystartuje 8 listopada. Będzie można płacić polskimi kartami kredytowymi, choć na naszą wersję językową trzeba jeszcze poczekać. Dwanaście dni później zostanie uruchomiona wersja dostępna dla użytkowników pecetów. To rozwiązanie dla posiadaczy PSP, którzy będą mogli przerzucać dane z twardego dysku kompa wprost do kieszonsolki.

Będzie więcej gier po polsku – poza wspomnianym Killzone 2, szykują się dwie zlokalizowane pozycje na PSP: Pursiut Force: Extreme Justice (dialogi i napisy) oraz Syphon Filter: Logan’s Shadow (tylko napisy). Na PS2 uderzy Singstar R’n’B z polskimi kawałkami (bez obaw – Doda też tam trafi), a w przedświątecznym szale zakupów poza nową wersją PS3 za 1599 zł, która jest już w polskich sklepach, będziecie mogli kupić pakiecik trzech Singstarów i dwóch mikrofonów za dwie stówki bez złotóweczki.

Po konferencji wzniesiono toast za utworzenie SCE Polska, wypiliśmy i my. Gracze mogą na tym tylko zyskać, więc pozostaje się cieszyć i obserwować, co jeszcze dobrego wyniknie z działalności nowopowstałej firmy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.