Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2006, 17:10

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Shadows of Angmar zyska zaawansowaną SI

Studio Turbine Entertainment, pracujące aktualnie nad MMORPG The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, poinformowało, że specjalnie na potrzeby swego dzieła zakupiło oprogramowanie o nazwie Kynapse A.I., które to posłuży do wykreowania zaawansowanej sztucznej inteligencji komputerowych postaci.

Studio Turbine Entertainment, pracujące aktualnie nad MMORPG The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, poinformowało, że specjalnie na potrzeby swego dzieła zakupiło oprogramowanie o nazwie Kynapse A.I., które to posłuży do stworzenia zaawansowanej sztucznej inteligencji komputerowych postaci.

Shadows of Angmar zyska zaawansowaną SI - ilustracja #1

Zakupiona od francuskiej firmy Kynogon technologia pozwoli twórcom wirtualnego Władcy Pierścieni na wykreowanie bardzo realistycznych bohaterów niezależnych oraz usprawnienie technicznych stron ich tytułu. Kynapse 4.0 zawiera chociażby zaawansowane odnajdowanie ścieżek, łatwiejszą obsługę map o dużych rozmiarach czy też ulepszone mechanizmy odpowiedzialne za funkcjonowanie A.I.

Program ekipy Kynogon opracowywany był przez ponad sześć lat. Obecnie do jego walorów przekonuje się coraz więcej firm tworzących produkty nowej generacji. Warto wspomnieć tu m.in. o takich markach jak Electronic Arts, Atari, Real Time Worlds, Ascaron oraz Majesco.