Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2016, 11:13

autor: Hed

Shadowrun: Hong Kong – premiera edycji rozszerzonej, promocyjne ceny

Można już pobrać lub kupić edycję rozszerzoną Shadowrun: Hong Kong od studia Harebrained Schemes. Ta aktualizacja, dostępna dla posiadaczy gry za darmo, wprowadza sporo nowej treści i poprawek. Osoby, które nie mają jeszcze produkcji, mogą kupić ją w niższej cenie dzięki specjalnej promocji.

Shadowrun: Hong Kong jest już dostępny w wersji Extended Edition. - Shadowrun: Hong Kong – premiera edycji rozszerzonej, promocyjne ceny - wiadomość - 2016-02-06
Shadowrun: Hong Kong jest już dostępny w wersji Extended Edition.

Shadowrun: Hong Kong otrzymało edycję rozszerzoną, czyli tzw. Extended Edition, zapowiedzianą kilka dni temu. Ta obszerna aktualizacja, dostępna za darmo dla posiadaczy gry, wprowadza między innymi nową kampanię zawierającą co najmniej kilka godzin rozgrywki. Oprócz tego fani cyberpunku mogą liczyć na wiele poprawek – twórcy nazywają te nowe wydanie „ostateczną” wersją swojej gry. Osoby, które jeszcze nie zasmakowały uroków futurystycznego Hong Kongu mogą kupić najnowszą i najpełniejszą odsłonę serii Shadowrun w promocyjnej cenie. Na zachętę autorzy przygotowali poniższy zwiastun.

  1. Oficjalna strona Shadowrun: Hong Kong

Edycja rozszerzona – zawartość, cena i wersje

Shadowrun: Hong Kong Extended Edition wprowadza do gry przede wszystkim nową, sześciogodzinną bonusową kampanię, co jest spełnieniem jednego z założeń zbiórki społecznościowej, z której sfinansowano grę na początku 2015 roku. W tej wersji gry znajdziemy również komentarz audio z zakulisowymi ciekawostkami (to w sumie ponad 100 minut audio). Ponadto Harebrained Schemes przygotowało szereg poprawek względem pierwotnej wersji – dotyczą one aspektów wizualnych, dialogów, samej rozgrywki czy wreszcie edytora pozwalającego tworzyć własne scenariusze. Pełna rozpiska nowych elementów i poprawek znajduje się w opisie gry na Steamie (trzeba rozwinąć dział „O tej grze”).

Aktualizacja wprowadza między innymi kilkugodzinną bonusową kampanię. - Shadowrun: Hong Kong – premiera edycji rozszerzonej, promocyjne ceny - wiadomość - 2016-02-06
Aktualizacja wprowadza między innymi kilkugodzinną bonusową kampanię.

Jak pisaliśmy, zaktualizowane wydanie gry jest dostępne za darmo dla wszystkich nabywców wcześniejszej wersji. Osoby, które temat zainteresował dopiero teraz mogą sięgnąć po Shadowrun: Hong Kong w wersji Steam, GOG lub Humble Store (Windows, Mac, Linux). W momencie, gdy piszemy tę wiadomość, najbardziej opłaca się jednak kupić grę na Steamie lub w sklepie GOG – na tych platformach jest ona po prostu przeceniona. Standardowa cena Extended Edition wynosi 19,99 euro (ok. 88 zł), ale dzięki promocjom można nabyć ją za 9,99 euro (ok. 44 zł). Harebrained Schemes oferuje też wersję Deluxe ze ścieżką dźwiękową i książeczką z grafikami – te specjalne dodatki można kupić osobno. Ogólnie sprawa wygląda następująco:

  1. Shadowrun: Hong Kong – Extended Edition – cena promocyjna: 9,99 euro (ok. 44 zł), cena normalna: 19,99 euro (ok. 88 zł) - zawiera podstawową grę wraz ze wspomnianymi dodatkami (nową kampanią, poprawkami, komentarzem)
  2. Shadowrun: Hong Kong – Extended Edition Deluxe - cena promocyjna: 13,99 euro (ok. 62 zł), cena normalna: 27,99 euro (ok. 123 zł) - zawiera powyższe elementy i dodatkowo ścieżkę dźwiękową w wykonaniu Joego Everista a także książeczkę z grafikami w formacie PDF
  3. Shadowrun: Hong Kong - Extended Edition Deluxe Upgrade DLC – cena promocyjna: 4,99 euro (ok. 22 zł), cena normalna: 9,99 euro (ok. 44 zł) - zawiera same dodatki z edycji Deluxe i wymaga posiadania podstawowej gry

Jeśli zaś chcielibyście od razu pójść na całość, możecie sięgnąć po tak zwany Shadowrun Triple Pack, czyli zestaw trzech produktów z serii: Shadowrun Returns, Shadowrun: Dragonfall i Shadowrun: Hongkong (bez dodatków Deluxe). Pakiet kosztuje 27,99 euro (ok. 123 zł), ale obecnie jest przeceniony na 13,99 euro (ok. 62 zł). Promocyjne ceny będą aktualne do 12 lutego (wczoraj pisaliśmy więcej na temat nowej wyprzedaży Steama Lunar New Year Sale).

Żyć z Kickstartera. Studio Harebrained Schemes to przykład na to, że przy odpowiednim zarządzaniu i pomyśle można żyć z Kickstartera. Ten deweloper pojawił się na scenie parę lat temu z propozycją przypomnienia fanom marki Shadowrun. Pierwsza sfinansowana społecznościowo gra, Shadowrun Returns, nie była rozbudowana, ale cechowała się niezłym scenariuszem i klimatem. Deweloper rozwinął skrzydła w dodatku Shadowrun: Dragonfall, przekonując niedowiarków, że wie, co robi. Oficjalna kontynuacja serii, czyli omawiany w newsie Shadowrun: Hong Kong, również bazuje na budżecie z Kickstartera i idzie o krok dalej – to już naprawdę solidny RPG.

W ubiegłym roku Harebrained zwróciło się o fundusze do innej uśpionej społeczności – fanów mechów i legendarnego, choć niezmiernie zakurzonego uniwersum BattleTech. Zbiórka na ten tytuł okazała się olbrzymim sukcesem, bo zebrano 2,6 miliony dolarów. Jakimś cudem deweloper zdołał też przygotować w międzyczasie grę Necropolis, która wyjdzie 17 marca na PC.