Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2016, 09:33

Shadowrun: Hong Kong otrzyma edycję rozszerzoną, która doda 5 godzin zabawy do kampanii

Studio Harebrained Schemes poinformowało, że pracuje nad rozszerzoną edycją Shadowrun: Hong Kong, która m.in. solidnie rozszerzy kampanię i doda opcję włączenia komentarza audio twórców. Wszystkie te nowości zostaną także udostępnione jako darmowa aktualizacja posiadaczom standardowej wersji gry.

Autorzy nie są jeszcze gotowi pożegnać się z Shadowrun: Hong Kong i wkrótce wzbogacą grę o nową zawartość. - Shadowrun: Hong Kong otrzyma Edycję Rozszerzoną, która doda 5 godzin zabawy do kampanii - wiadomość - 2016-02-02
Autorzy nie są jeszcze gotowi pożegnać się z Shadowrun: Hong Kong i wkrótce wzbogacą grę o nową zawartość.

Mamy dobre wieści dla fanów serii cRPG-ów Shadowrun. Autorzy, czyli ludzie ze studia Harebrained Schemes, poinformowali, że pracują nad rozszerzoną wersją najnowszej odsłony cyklu, czyli Shadowrun: Hong Kong. Na razie nie wiemy, kiedy ta edycja trafi do sprzedaży, ale posiadaczy gry ucieszyć powinna informacja, że otrzymają oni wszystkie zawarte w niej nowości w formie darmowej aktualizacji.

Shadowrun: Hong Kong - The Extended Edition, bo taki tytuł otrzymała rozszerzona wersja, wzbogaci kampanię o nowe wątki, misje i postacie. W sumie wszystko to ma zapewnić około pięciu dodatkowych godzin zabawy. Najprawdopodobniej chodzi tu o mini-kampanię, którą zapowiedziano jeszcze podczas zbiórki środków na Kickstarterze w 2014 roku. Ponadto pojawi się opcja przejścia całej gry z włączonym komentarzem audio twórców, którzy będą się dzielili spostrzeżeniami oraz anegdotkami dotyczącymi odwiedzanych miejsc i napotykanych postaci. Twórcy wypuścili krótką próbkę do odsłuchania. W sumie podczas rozgrywki będziemy mogli posłuchać ponad stu minut tego typu nagrań.

Przypomnijmy, że Shadowrun: Hong Kong trafiło do sprzedaży w sierpniu zeszłego roku. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon marki, czyli Shadowrun Returns i Shadowrun: Dragonfall, gra ukazała się wyłącznie na pecety. Autorzy postanowili bowiem, że aby zrealizować wszystkie swoje pomysły nie mogli być ograniczani słabszymi specyfikacjami i małą ilością pamięci współczesnych urządzeń mobilnych.

Cała marka prezentuje nietypową wizję przyszłości, gdzie klasyczne cyberpunkowe motywy, takie jak cyberwszczepy, wszechwładne korporacje i zaawansowana wirtualna rzeczywistość, łączą się z elementami fantasy pokroju powszechnie występującej magii czy nieludzkich ras. Shadowrun: Hong Kong oferuje kampanię osadzoną w tytułowym mieście, którego przyszłość staje pod znakiem zapytania z powodu nadejścia nadnaturalnej siły, pożerającej wszystko, co stanie jej na drodze. Naszym zadaniem jest oczywiście jej powstrzymanie.

Shadowrun: Hong Kong to najpewniej ostatnia – przynajmniej na jakiś czas - odsłona tej serii. Zespół Harebrained Schemes kończy bowiem obecnie RPG akcji Necropolis, a potem jego uwagę zajmie głównie BattleTech. Nie mamy jednak najmniejszych wątpliwości, że prędzej czy później autorzy ponownie pozwolą nam powrócić do uniwersum marki Shadowrun.

  1. Shadowrun – oficjalna srona marki
  2. Recenzja gry Shadowrun: Hong Kong - hardkorowe RPG doczekało się poprawek