Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2016, 09:40

autor: Entelarmer

LEGO Star Wars: The Force Awakens zadebiutuje 28 czerwca

W sklepach Amazon oraz Xbox Store pojawiły się strony gry LEGO Star Wars: The Force Awakens. Egranizacja siódmego epizodu Gwiezdnych wojen w świecie klocków ma zadebiutować pod koniec czerwca.

Z klockową adaptacją nowych Gwiezdnych wojen zapoznamy się na początku wakacji. - LEGO Star Wars: The Force Awakens zadebiutuje 28 czerwca - wiadomość - 2016-02-02
Z klockową adaptacją nowych Gwiezdnych wojen zapoznamy się na początku wakacji.

Można nie lubić nowych Gwiezdnych wojen, ale niewiarygodny sukces finansowy Przebudzenia Mocy pozostaje faktem. Obecnie siódmy epizod jest trzecim najbardziej kasowym filmem w historii kinematografii, powoli zbliżając się do granicy 2 miliardów dolarów przychodu. Stąd też nie dziwią najnowsze doniesienia na temat ukazania się LEGO Star Wars: The Force Awakens, czyli egranizacji Przebudzenia Mocy z najsłynniejszymi klockami świata w roli głównej. Grę po raz pierwszy wypatrzono we włoskiej sekcji serwisu Amazon, a ostateczne potwierdzenie otrzymaliśmy w postaci strony produktu w sklepie Xboksa. Według tego pierwszego źródła tytuł ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach 3DS, Wii U, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Datę premiery w Xbox Store ustalono na 28 czerwca.

Przypomnijmy, że wszystkie poprzednie epizody Gwiezdnych wojen doczekały się gier sygnowanych logiem LEGO, można więc założyć, że także następne dwie części nowej trylogii doczekają się osobnych egranizacji. Warto zaznaczyć, że LEGO Star Wars: The Force Awakens bynajmniej nie ograniczy się do ukazania wydarzeń z Przebudzenia Mocy, jako że w grze pojawią się też sekwencje stanowiące pomost pomiędzy siódmym epizodem a Powrotem Jedi. Pod względem rozgrywki gra pójdzie śladami innych produkcji LEGO, spodziewajmy się więc wszechobecnego budowania i zbierania klocków oraz znacznie bardziej humorystycznego charakteru całości. Niemniej nie zabraknie też nowej atrakcji w postaci walki opartej na chowaniu się za przeszkodami w trakcie starć na blastery. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy