Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 stycznia 2016, 09:51

autor: shav

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z kolejnym rekordem

Najnowsza część sagi Gwiezdne wojny - Przebudzenie Mocy - ciągle poprawia swoje wyniki. Po 26 dniach od premiery film może pochwalić się przychodem na poziomie 1,73 miliarda dolarów.

Najnowsze Gwiezdne wojny kontynuują pasmo sukcesów - Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z kolejnym rekordem - wiadomość - 2016-01-11
Najnowsze Gwiezdne wojny kontynuują pasmo sukcesów

O Przebudzeniu Mocy pisaliśmy już kilkakrotnie. Tydzień temu wspominaliśmy, że film przekroczył granicę 1,5 miliarda przychodu. Dziś informacja ta jest już nieaktualna – kinowy hit nie zwalnia tempa i obecnie może pochwalić się jeszcze lepszym wynikiem. Od premiery upłynęły zaledwie cztery weekendy i Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zarobiły w tym czasie 1,73 miliarda dolarów, wyprzedzając tym samym Jurassic World (1,67 miliarda dolarów). Tym samym najnowsza część sagi zapoczątkowanej w roku 1977 znajduje się na trzecim miejscu listy najbardziej dochodowych filmów wszechczasów, ustępując miejsca jedynie dwóm dziełom Jamesa Camerona – Titanic i Avatar. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim Przebudzenie Mocy wspina się w rankingach, istnieje realna szansa, że już wkrótce przebije ono wynik tych dwóch produkcji.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy to kontynuacja serii, której korzenie sięgają końca lat 70. Akcja tej produkcji ma miejsce 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi, zaś fabuła skupia się na zupełnie nowych bohaterach, chociaż niej brakuje w niej powrotów bohaterów z oryginalnej trylogii.