Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2014, 13:41

autor: Renox

Kolejna odsłona serii Shadowrun trafi na Kickstartera?

Na łamach serwisu Kickstarter pojawiła się informacja zwiastująca sporą szansę na zainicjowanie zbiórki pieniędzy na zupełnie nową odsłonę serii Shadowrun. Studio Harebrained Schemes umieściło na wspomnianej platformie grafikę, dzięki której możemy przypuszczać, że crowfundingowa akcja na następne RPG w cyberpunkowym klimacie rozpocznie się już w styczniu 2015 roku.

Kolejny projekt w klimacie serii Shadowrun trafi na Kickstarter? - Kolejna odsłona serii Shadowrun trafi na Kickstartera? - wiadomość - 2014-12-17
Kolejny projekt w klimacie serii Shadowrun trafi na Kickstarter?

W połowie ubiegłego roku ogromnym sukcesem zakończyła się crowdfundingowa zbiórka pieniędzy na grę Shadowrun Returns. Jeden z najbardziej oczekiwanych kickstarterowych projektów, będący jednocześnie powrotem kultowej marki zapoczątkowanej 1993 roku, zainteresował graczy na tyle, aby ci wpłacili na konto producentów łącznie ponad 1,8 miliona dolarów. Ostatecznie omawiana produkcja zebrała stosunkowo przeciętne opinie w serwisach branżowych, jednak o pokaźnym zainteresowaniu samą inicjatywą zapomnieć nie sposób. Niewykluczone, że już wkrótce możemy oczekiwać ponownej kickstarterowej akcji o równie dużym rozmachu. Ze sporą dozą prawdopodobieństwa możemy bowiem przypuszczać, że studio Harebrained Schemes rozpocznie w przyszłym roku na wspomnianej platformie następną akcję mającą na celu ufundowanie kolejnej odsłony tej cyberpunkowej serii.

Wczoraj profil Shadowrun Returns w serwisie Kickstarter został zaktualizowany, a producenci umieścili na jego łamach zagadkową grafikę (możecie zobaczyć ją wyżej), przypuszczalnie zwiastującą nową odsłonę wspomnianego cyklu. Napis sugeruje najprawdopodobniej kolejną zbiórkę pieniędzy, której spodziewać możemy się już w styczniu 2015 roku. Dokładnej daty, jak również bardziej pikantnych szczegółów w tym temacie brakuje, dlatego też pozostaje nam cierpliwie czekać na kolejne informacje i ewentualnie snuć przypuszczenia co do samego uniwersum.

Jednocześnie, kończąc niniejszą wiadomość, polecamy Waszej uwadze grę Shadowrun Online, sieciową produkcję opartą na papierowym systemie fabularnym Shadowrun. Gra dostępna jest jak na razie w ramach wczesnego dostępu i zadebiutuje na rynku w przyszłym roku wyłącznie w wersji PC.