Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2015, 13:40

Shadowrun: Hong Kong trafi do sprzedaży w sierpniu

Studio Harebrained Schemes poinformowało, że turowe cRPG Shadowrun: Hong Kong trafi do sprzedaży 20 sierpnia tego roku.

Do premiery pozostał niecały miesiąc. - Shadowrun: Hong Kong trafi do sprzedaży w sierpniu - wiadomość - 2015-07-25
Do premiery pozostał niecały miesiąc.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Shadowrun. Studio Harebrained Schemes podało wreszcie ostateczną datę premiery Shadowrun: Hong Kong, czyli samodzielnej produkcji cRPG stanowiącej rozwinięcie pomysłów z wydanych wcześniej Shadowrun Returns oraz Shadowrun: Dragonfall. Okazało się, że nie będziemy musieli czekać na najnowszą odsłonę marki, gdyż trafi ona do sprzedaży już 20 sierpnia tego roku. Projekt ukaże się wyłącznie na pecety i będzie można go kupić w dystrybucji cyfrowej przez serwisy Steam, GOG.com oraz Humble Store. O terminie premiery autorzy poinformowali za pomocą profilu na Kickstarterze, gdzie na początku tego roku zebrali ponad 1,2 mln dolarów na dokończenie produkcji Shadowrun: Hong Kong. Co ciekawe, podczas zbiórki zapowiadali, że prace zostaną ukończone w sierpniu tego roku. Dotrzymanie terminu podanego w trakcie akcji crowdfundingowej nie zdarza się często.

Przypomnijmy, że Shadowrun: Hong Kong przeniesie nas do nietypowej wizji roku 2056. Cała marka znana jest przede wszystkim z bardzo oryginalnego połączenia elementów cyberpunka i fantasy, oferując świat, w którym nowoczesne technologie funkcjonują w społeczeństwie pełnym nieludzkich ras takich jak elfy, krasnoludy czy orki, a magia bywa równie skuteczną formą rozstrzygania konfliktów co broń palna.

W grze odwiedzimy tytułowe miasto, będące tętniącym życiem centrum biznesowym i miejscem nieustającej rywalizacji między potężnymi korporacjami. Drużyna gracz przybędzie do tej metropolii zwabiona obietnicą łatwego zarobku i wplącze się w walkę z nadnaturalną siłą, która pożera wszystko, co stanie jej na drodze.

Shadowrun: Hong Kong rozwinie i ulepszy pomysły z poprzednich odsłon serii. Tym razem autorzy postanowili darować sobie wersje na urządzenia mobilne i cały wysiłek włożyli w opracowanie wydania pecetowego. Brak ograniczeń sprzętowych typowych dla smartfonów i tabletów ma zaowocować znacznie bardziej rozległymi mapami, które zapełnione zostaną większą liczbą postaci oraz interaktywnych obiektów. Wyższą jakość ma prezentować także interfejs.

  1. Shadowrun: Hong Kong – oficjalna strona gry

Warto wspomnieć, że równolegle do serii cRPG rozwijane są także papierowe odnogi marki. Kilka lat temu licencję na tworzenie tego typu produkcji nabyła firma Catalyst Game Labs i od tego czasu regularnie ukazują się nowe materiały do stołowej gry fabularnej Shadowrun.

To samo wydawnictwo każdego roku publikuje również kilka powieści osadzonych w tym uniwersum. W ostatnich miesiącach ukazały się m.in. Shadowrun: Crimson autorstwa Kevina Czarneckiego oraz Shadowrun: Borrowed Time, napisane przez R.L. Kinga