Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2014, 08:46

Shadowrun w Hongkongu oficjalnie potwierdzony

Studio Harebrained Schemes oficjalnie potwierdziło, że następna odsłona marki Shadowrun zaoferuje kampanię, której akcja toczyć się będzie w futurystycznej wersji miasta Hongkong. Zbiórka na projekt ruszy w przyszłym miesiącu.

Kickstarter ruszy w styczniu. - Hongkong oficjalnie potwierdzony jako tło kampanii w nowej odsłonie cyklu Shadowrun - wiadomość - 2014-12-31
Kickstarter ruszy w styczniu.

W zeszłym tygodniu na łamach serwisu Kickstarter studio Harebrained Schemes opublikowało grafikę koncepcyjną z nieujawnionego jeszcze nowego projektu należącego do serii Shadowrun. Fani szybko uznali, że grafika przedstawia miasto Hongkong i to właśnie w nim osadzona zostanie akcja gry. Okazuje się, że gracze prawidłowo odgadli plany autorów. Twórcy właśnie oficjalnie potwierdzili, że kampania toczyć się będzie właśnie w tej metropolii.

Przypomnijmy, że w styczniu ma ruszyć Kickstarter, którego celem będzie zebranie środków na wyprodukowanie nowego projektu. Na razie nie wiemy, czy będzie to pełnowymiarowa kontynuacja czy też kolejny dodatek. Twórcy mają sporo doświadczenia w przeprowadzeniu akcji crowdfundingowych. W 2012 udało im się przekonać fanów do wsparcia ich sumą 1,83 mln dolarów, dzięki czemu możliwe stało się opracowanie Shadowrun Returns.

Ukończona gra ukazała się w 2013 roku na pecety, a kilka miesięcy później doczekaliśmy się konwersji na urządzenia mobilne. Natomiast w tym roku zadebiutował pierwszy dodatek Shadowrun: Dragonfall, który potem został przerobiony na produkcję samodzielną. Akcja rozszerzenia osadzona jest w Berlinie, gdyż miasto to wybrali sami fani w ankiecie. Na drugim miejscu, z niewielką stratą głosów znajdował się właśnie Hongkong, więc jego wybór jako miejsca nowej kampanii nie jest wielkim zaskoczeniem.

  1. Shadowrun Returns – strona Kickstartera
  2. Oficjalna strona internetowa studia Harebrained Schemes

Hongkong oficjalnie potwierdzony jako tło kampanii w nowej odsłonie cyklu Shadowrun - ilustracja #2

Seria cRPG-ów studia Harebrained Schemes stanowi adaptację stołowej gry fabularnej Shadowrun. Trafiła ona na rynek w 1989 roku i zdobyła liczne grono wiernych fanów dzięki nietypowemu połączeniu klimatów cyberpunka i fantasy. Popularność wykreowanego przez autorów świata sprawiła, że powstały także osadzone w nim komiksy, powieści, gry komputerowe i konsolowe oraz karcianka.

Cały czas rozwijana jest także sama gra fabularna. Jej najnowsza piąta edycja trafiła do sprzedaży w 2013 roku i doczekała się już sporego zestawu suplementów.