Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 grudnia 2005, 14:37

autor: Jiker

Sega uruchomiła oficjalną stronę internetową gry Sonic Riders

Ostatnie gry z Sonikiem jakby podupadły. Brakuje w nich dynamiczności oraz powiewu świeżości, który ciągnęły za sobą dwie części Sonic Adventure wydane na Sega Dreamcast. W pewnym stopniu sytuację uratował Sonic Rush wydany na Nintendo DS, lecz jedna jaskółka wiosny nie czyni. Potrzeba czegoś więcej. Tym czymś może być gra Sonic Riders, której strona trafiła właśnie do Internetu.

Ostatnie gry z Sonikiem jakby podupadły. Brakuje w nich dynamiczności, która cechowała dwuwymiarowe edycje wydane m.in. na Sega MegaDrive/Genesis oraz powiewu świeżości, który ciągnęły za sobą dwie części Sonic Adventure wydane na Sega Dreamcast. W pewnym stopniu sytuację uratował Sonic Rush wydany na Nintendo DS, lecz jedna jaskółka wiosny nie czyni. Potrzeba czegoś więcej. Tym czymś może być Sonic Riders, przygotowywany z myślą o konsolach PS2, GCN i Xbox. Sega uruchomiła właśnie oficjalną stronę internetową tego projektu.

Sega uruchomiła oficjalną stronę internetową gry Sonic Riders - ilustracja #1

Znajdziecie na niej informacje na temat gry, postaci, dwa filmy oraz krótkie wideo instruktażowe, ukazującej najważniejsze aspekty systemu rozgrywki. Możecie również przesłuchać kilka utworów muzycznych przygotowanych specjalnie dla Sonic Riders. Po premierze autorzy zamieszczą na stronie kilka przydatnych kodów oraz wskazówek.

Sonic Riders wydane zostanie zimą 2006 roku.

Opisywana pozycja jest jedną z ostatnich gier, stworzonych z myślą o konsolach pokroju PlayStation 2, Xbox i GameCube, z ponaddźwiękowym niebieskim jeżem w roli głównej. Pracownicy dalekowschodniej korporacji SEGA przygotowali zatem niesamowicie dynamiczne wyścigi o wybitnie zręcznościowym charakterze, mające de facto konkurować m.in. z Mario Kart: Double Dash!! i Crash Tag Team Racing. Właśnie dlatego zespół developerski zatroszczył się o szczegółową grafikę trójwymiarową, podgrzewający atmosferę dźwięk, intuicyjne sterowanie itp.

Celem wirtualnej rywalizacji pomiędzy szeregiem rozmaitych zawodników jest zdobycie Szmaragdu Chaosu, który stanowi główną nagrodę w turnieju, zorganizowanym przez złowrogiego Doktora Eggmana (zwanego również Doktorem Robotnikiem). Oprócz tytułowego bohatera w szranki staje np. Knuckles (czerwony przedstawiciel gatunku kolczatek), lisek Tails i jastrząb Hawk. Każda postać porusza się za pomocą specjalnej odrzutowej deski, pozwalającej na rozwijanie zaiste zawrotnych prędkości.

Więcej informacji na temat Sonic Riders znajdziecie w naszej Encyklopedii.