Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2005, 15:12

autor: Jiker

Street Supremacy - kolejne wyścigi na PSP

Europejski oddział Konami zapowiedział nową grę wyścigową przygotowywaną z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli Sony PSP. Jej tytuł brzmi Street Supremacy.

Europejski oddział Konami zapowiedział nową grę wyścigową przygotowywaną z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli Sony PSP. Jej tytuł brzmi Street Supremacy.

Street Supremacy - kolejne wyścigi na PSP - ilustracja #1

Rozgrywka opierać się będzie na zasadzie pięciu przeciwko pięciu. W trybie dla pojedynczego gracza, walczyć będziemy z grupą przeciwników sterowanych przez konsolę. W opcji dla dwóch osób (Ad Hoc Wi-Fi lub poprzez Internet) kontrolę nad nią przejmie nasz kolega. Cały wic polega na tym, że jednocześnie w jednym wyścigu mogą wziąć udział tylko dwa pojazdy. Zwycięzcą okaże się ta osoba (względnie – konsola), która odniesie sukcesy w większej ilości motoryzacyjnych starć.

Street Supremacy - kolejne wyścigi na PSP - ilustracja #2

Ponadto autorzy zapowiedzieli tryb Team Battle, w którym mapa miasta, w którym toczą się wyścigi, podzielona zostaje na 15 stref. Walczą o nie dwie grupy graczy, złożone z pięciu osób każda, a tym samym dziesięciu pojazdów. Zadaniem graczy jest wysunięcie do każdego wyścigu po jednym z zawodników (wcześniej mogą przyjrzeć się przeciwnikom, poznać ich największe zalety i wady, czyli dokonać rozpoznania) oraz zdobycie jak największej ilości punktów przyznawanych za wygrane. Indywidualne zwycięstwa podniosą ponadto pozycję rankingową danej osoby.

 

Street Supremacy - kolejne wyścigi na PSP - ilustracja #3

 

Każdy z pojazdów objętych pełna licencją takich firm, jak Mitsubishi, Nissan, czy też Subaru, można w znacznym stopniu zmodyfikować. Tuning przyda się szczególnie w przypadku internetowych starć.

Producentem Street Supremacy jest firma Genki, znana miłośnikom czterech kółek z serii Tokyo Xtreme Racer wydawanej na konsole Sega Dreamcast i PS2. Wstępna data premiery przypada na marzec 2006 roku.