Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2015, 10:59

autor: Entelarmer

Ruszyły otwarte betatesty Heroes of the Storm

Heroes of the Storm wyszło poza fazę zamkniętej bety, w związku z czym od dzisiaj wystarczy pobrać grę z oficjalnej strony produkcji, by rozpocząć zabawę w świecie Nexusa.

I nagle zdajesz sobie sprawę, że znalazłeś się po złej stronie barykady. - Ruszyły otwarte betatesty Heroes of the Storm - wiadomość - 2015-05-20
I nagle zdajesz sobie sprawę, że znalazłeś się po złej stronie barykady.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Blizzard ruszyła z otwartymi testami Heroes of the Storm. Od stycznia gracze mogli zapoznać się z tą obiecującą grą z gatunku MOBA w ramach zamkniętej bety, przez którą przewinęło się ponad 9 milionów użytkowników serwisu Battle.net. Aby wziąć udział w obecnych testach, wystarczy pobrać grę z oficjalnej strony produkcji (rzecz jasna, wymagane jest konto Battle.net). Twórcy zaznaczyli, że mogą pojawić się kolejki w trakcie wchodzenia na serwer, niemniej zapewnili, że czas oczekiwania nie powinien być zbyt długi. Otwarte testy poprzedzą oficjalną premierę gry, która nastąpi 2 czerwca.

Nie jest to jedyna dobra wiadomość dla fanów gry MOBA Blizzarda. Oprócz opublikowania nowego zwiastuna twórcy udostępnili dwie nowe skórki dla postaci: Super Sonya oraz Mad Martian Gazlowe. Obie dostępne są osobno po 9,99 dolarów każda (ok. 36 zł) lub w dwóch pakietach. Pierwszy uwzględnia dwie nowe skórki i kosztuje 14,98 dolarów (ok. 54 zł), zaś drugi dodaje także standardowe tekstury obu postaci (cena: 24,72 dolary, czyli ok. 99 zł). Również inne postacie – a także wierzchowce – doczekają się dodatkowych skórek (część z nich możecie zobaczyć na filmiku poniżej).

Cieszyć się mogą także osoby o uzdolnieniach artystycznych, bowiem Blizzard we współpracy z serwisem DeviantArt ogłosił konkurs na fanowską twórczość powiązaną z Heroes of the Storm. Dozwolone są wszystkie formy wizualne poza cosplayem, fotografią lub animacją, a rysunek musi mieć minimum 2 tysiące pikseli w najwęższym miejscu. Dla zwycięzców przewidziano m.in. pudełkowe wydania Heroes of the Storm, nagrody pieniężne, punkty serwisu DeviantArt oraz konta premium w tymże. Prace można nadsyłać do 24 czerwca do godziny 8:59 czasu polskiego. Szczegółowe zasady znajdziecie na stronie konkursu.

Warto również przypomnieć, że dzień przed oficjalną premierą Heroes of the Storm odbędzie się impreza w Londynie The Calling of Heroes of the Storm, poświęcona tej właśnie produkcji. Jak dotąd nie wiadomo zbyt wiele na jej temat, ale w programie są m.in. wywiady z twórcami, a całość będzie transmitowana na żywo. Ponadto na listopad tego roku zapowiedziano oficjalne Mistrzostwa Świata. Najwyraźniej Blizzard jest przekonany, że Heroes of the Storm jest skazane na sukces.

Heroes of the Storm to gra z popularnego ostatnio gatunku MOBA, a więc będąca bezpośrednią konkurencją dla dominującego League of Legends czy DOTA 2. Początkowo modyfikacja do strategii Starcraft II, z czasem ewoluował w pełnoprawną produkcję opartą na modelu free-to-play. Akcja gry osadzona jest w świecie zwanym Nexus, do którego dostęp uzyskali bohaterowie uniwersów Blizzarda, zarówno tych najbardziej znanych (m.in. Starcraft i Warcraft), jak i tych nieco mniej (The Lost Vikings).