Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2015, 16:33

autor: Pirlond

Finalna wersja Heroes of the Storm w czerwcu

Przedstawiciele Blizzarda ujawnili nareszcie konkretną datę premiery Heroes of the Storm, a więc gry MOBA, w której pojawią się bohaterowie z wszystkich produkcji studia. Tytuł ukaże się 2 czerwca, ale pograć w niego będzie można kilka tygodni wcześniej – w przyszłym miesiącu wystartują bowiem jego otwarte testy beta.

Heroes of the Storm to nowy, nastawiony na sieciowe rozgrywki projekt Blizzarda należący do gatunku MOBA. Koncentrująca się na zmaganiach kilkuosobowych drużyn gra od kilku miesięcy znajduje się w fazie zamkniętej bety, ale już niedługo zostanie udostępniona wszystkim chętnym użytkownikom. Odpowiedzialni za powstanie tytułu deweloperzy poinformowali bowiem, że finalna wersja produkcji zadebiutuje 2 czerwca. To jednak nie wszystko, bo wcześniej tytuł będzie można sprawdzić w trakcie otwartych testów, które rozpoczną się kilka tygodni przed oficjalnym debiutem, a konkretnie 20 maja. Warto zaznaczyć, że można się już do nich zapisywać – wystarczy posiadać profil na platformie Battle.net (trzeba aktywować stosowną opcję w ustawieniach konta).

W dniu premiery w Heroes of the Storm znajdzie się ponad 30 grywalnych postaci (w tym m.in. Arthas z World of Warcraft, Diablo i Tyrael z cyklu Diablo, a także Kerrigan ze serii StarCraft). Do tego dojdzie 130 zróżnicowanych skórek, 14 wierzchowców dla bohaterów oraz 7 map, na których będzie można toczyć sieciowe boje. Oczywiście produkcja będzie stopniowo rozszerzana o kolejne elementy.

Osoby, które brały udział w zamkniętych testach Heroes of the Storm, powinny być zadowolone z faktu, że deweloperzy z Blizzarda nie planują zerowania kont. A to oznacza, że wszystkie dotychczasowe postępy dokonane w becie – w tym zgromadzone punkty doświadczenia i odblokowane elementy – zostaną przeniesione do pełnej wersji gry.

Premierze Heroes of the Storm towarzyszyć będzie zorganizowana w Londynie impreza, która odbędzie się na dzień przed debiutem produkcji, a więc 1 czerwca. Twórcy gry obiecują, że będzie ona transmitowana na żywo w internecie, tak więc osoby, które nie będą mogły udać się do stolicy Wielkiej Brytanii, będą mogły śledzić wydarzenie w sieci. Konkretniejsze szczegóły na ten temat mają zostać podane wkrótce.

Heroes of the Storm należy do gatunku MOBA, którego przedstawicielami są również m.in. League of Legends i Dota 2. Produkcja miała być początkowo modyfikacją do StarCrafta II, ale później przekształcono ją w pełnoprawny projekt. Akcja tytułu osadzona jest w Nexusie – świecie, który stał się areną zmagań bohaterów pochodzących z różnych gier Blizzarda.