Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2015, 16:03

autor: Góral

Windows 10 ukaże się pod koniec lipca

Lisa Su, szef firmy AMD, zdradziła podczas niedawnej konferencji z inwestorami, że system operacyjny Windows 10 zadebiutuje pod koniec lipca. Koncern Microsoft nie potwierdził jeszcze tej informacji, ale pokrywa się ona z wcześniejszym komunikatem giganta z Redmond, głoszącym premierę "dziesiątki" podczas tegorocznego lata.

Windows 10 ukaże się pod koniec lipca - ilustracja #1

W marcu koncern Microsoft ujawnił, że zamierza wypuścić Windowsa 10 latem bieżącego roku, jednak nie zdradzono dokładnej daty. Tej nie znamy w dalszym ciągu, ale Lisa Su, szef firmy AMD, zdradziła podczas niedawnej konferencji z inwestorami, że nowy system operacyjny zadebiutuje pod koniec lipca. Informacja ta nie została potwierdzona przez giganta z Redmond.

Przypominam, że przez pierwszy rok po premierze „dziesiątki”, OS będzie oferowany użytkownikom Windowsa 7, 8.1 i Windows Phone 8.1 za darmo. Oferta skierowana jest także do użytkowników nielegalnych kopii, przy czym po aktualizacji do nowej wersji ich status przeniesie się na nowy system operacyjny. Oznacza to, że piracka kopia Windowsa 7 / 8.1 stanie się piracką kopią Windowsa 10.

Premiera nowego oprogramowania odbędzie się jednocześnie w 190 krajach, a system od początku będzie dostępny w 111 językach. Wraz z nim zadebiutują także biblioteki DirectX 12 i sporo innych rozwiązań, w tym specjalna xboksowa aplikacja czy też systemy cross-buy oraz cross-play dla użytkowników OS-a i konsoli Xbox One.

Windows 10 ukaże się pod koniec lipca - ilustracja #2Jedną z najważniejszych nowinek, której doczekają się gracze przy okazji premiery Windowsa 10 będą biblioteki DirectX 12. Według ujawnionych do tej pory informacji, nowe API mają zapewnić ogromny skok wydajności w porównaniu do stosowanych obecnie rozwiązań.