Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2015, 13:55

autor: Adrian Werner

Homeworld Remastered Collection w wydaniu pudełkowym również w Polsce

Mamy dobre wieści dla fanów kosmicznych RTS-ów. Homeworld Remastered Collection, czyli jeden z najlepszych remasterów w historii, doczeka się wydania pudełkowego. Na półki polskich sklepów trafi ono w maju.

W maju każdy fan serii będzie mógł postawić sobie na półce pudełko z Homeworld Remastered Collection. - Homeworld Remastered Collection - najlepszy remaster doczeka się wydania pudełkowego - wiadomość - 2015-04-20
W maju każdy fan serii będzie mógł postawić sobie na półce pudełko z Homeworld Remastered Collection.

Ostatnie lata to okres wyjątkowego urodzaju różnego rodzaju wznowień i odświeżonych wersji starych przebojów. Jedną ze zdecydowanie najlepszych produkcji tego rodzaju okazało się Homeworld Remastered Collection, zawierające odrestaurowane wersje dwóch klasycznych kosmicznych RTS-ów. Do tej pory tytuł ten można było nabyć jedynie w dystrybucji elektronicznej. Teraz jednak okazało się, że doczeka on się także wydania pudełkowego, które w naszym kraju ukaże się nakładem rodzimego oddziału firmy Ubisoft.

Zestaw trafi do sprzedaży na naszym rynku 7 maja tego roku w oryginalnej, angielskiej wersji językowej i sugerowanej cenie detalicznej 119,90 złotych. Kwota ta jest niewiele niższa niż 31,99 euro (ok 128 zł), które trzeba zapłacić w serwisie Steam, ale wśród rodzimych sklepów bez problemu można znaleźć tańsze oferty.

Przypomnijmy, że Homeworld Remastered Collection to pakiet zawierający odświeżone wersje gier Homeworld i Homeworld 2, czyli dwóch kultowych kosmicznych RTS-ów autorstwa studia Relic Entertainment. Remake’i opracował zespół Gearbox Software. Jednocześnie w zestawie można znaleźć również oryginalne wersje obu tych przebojów.

Największą atrakcją Homeworld Remastered Collection jest ulepszoną oprawa audiowizualna. Autorzy przygotowali nowe tekstury, wprowadzili wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokooekranowych oraz narysowali od nowa wszystkie scenki przerywnikowe. Lifting spotkał również całą ścieżkę dźwiękową. Proces ten odbywał się pod nadzorem Paula Ruskaya, czyli kompozytora odpowiedzialnego na oryginalne soundtracki obu gier.

Ponadto w skład zestawu wchodzi Homeworld Remastered Steam Multiplayer Beta, czyli wczesna wersja nowego trybu wieloosobowego, który w jedną całość łączy zawartość opcji multiplayer z obu odsłon cyklu. Testy ruszyły pod koniec lutego i można się w nich bawić na dwudziestu trzech mapach. Jednocześnie kosmiczne boje toczyć może maksymalnie ośmiu graczy.

Warto na koniec wspomnieć, że Homeworld Remastered Collection jest całkiem przyjazne fanowskim modyfikacjom i autorzy kilku największych projektów do Homewold 2 rozpoczęli już konwertowanie swoich produkcji na nowy silnik.

  1. Recenzja gry Homeworld Remastered Collection - nowe szaty cesarza
  2. Homeworld Remastered Collection - strona oficjalna