Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2015, 10:44

autor: Adrian Werner

Guitar Hero Live - ujawniono kolejnych dziesięć piosenek

Firma Activision i zespół FreeStyleGames ujawniły kolejnych dziesięć utworów, które znajdziemy w grze muzycznej Guitar Hero Live.

Guitar Hero Live trafi do sprzedaży jesienią. - Guitar Hero Live - ujawniono kolejnych dziesięć piosenek - wiadomość - 2015-05-20
Guitar Hero Live trafi do sprzedaży jesienią.

Tydzień temu firma Activision i studio FreeStyleGames opublikowały listę 24 piosenek, które znajdą się w grze muzycznej Guitar Hero Live. Obiecano wtedy, że nowe zestawy ujawniane będą co siedem dni. Autorzy dotrzymali słowa, dzięki czemu poznaliśmy dziesięć kolejnych tytułów, w rytm których przyjdzie nam grać na plastikowej gitarze:

 1. Royal Blood - Little Monster
 2. Marilyn Manson - Disposable Teens
 3. Killswitch Engage - In Due Time
 4. Marmozets - Move Shake Hide
 5. Of Mice & Men - Bones Exposed
 6. Deftones - Diamond Eyes
 7. Vista Chino - Sweet Remain
 8. Bring Me the Horizon - Shadow Moses
 9. Mastodon - High Road
 10. Trivium - Strife

Możemy się spodziewać, że kolejne utwory będą ujawniane przez następnych kilka miesięcy, gdyż w dniu premiery w grze ma się znaleźć kilkaset piosenek, a listę gotowych do zabawy kawałków dodatkowo wydłuży obecność usługi nazwanej GHTV, gdzie znajdziemy oficjalne teledyski dopasowane do mechanizmów rozgrywki.

Gra ma przed sobą niełatwe zadanie. Dawniej seria Guitar Hero była prawdziwą potęgą, ale nadmierne eksploatowanie marki w połączeniu z brakiem innowacyjnych rozwiązań zajechały ten cykl na śmierć. Wydane w 2007 roku Guitar Hero III: Legends of Rock sprzedało się w 1,4 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech dni od premiery. Trzy lata później Guitar Hero: Warriors of Rock znalazło w ciągu pięciu dni zaledwie 86 tys. nabywców. Firma Activision postanowiła po tym na wiele lat dać cyklowi odpocząć.

W naszym kraju Guitar Hero Live ukaże się jesienią tego roku nakładem firmy CDP.pl. Zestaw składający się z gry i jednego instrumentu kosztować ma 399,99 zł i dostępny będzie w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One, Wii U, PlayStation 3 i Xboksa 360. Ponadto posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One będą mogli także zakupić edycję z dwiema gitarami (za 539,99 zł), lub nabyć samą gitarę za 199,99 zł.

 1. Guitar Hero Live – strona oficjalna gry