Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2015, 15:08

autor: Góral

Guitar Hero Live dotrze do Polski dzięki firmie CDP.pl

Guitar Hero Live, nowa odsłona słynnej serii gier muzycznych, zadebiutuje w Polsce jesienią bieżącego za sprawą firmy CDP.pl, która rozpoczęła już sprzedaż pre-orderów. Ceny zaczynają się od 399,99 zł za zestaw gitara + gra.

Guitar Hero Live w skrócie:
  • Gatunek: gra muzyczna
  • Deweloper: FreeStyleGames
  • Wydawca: Activision
  • Platformy sprzętowe:
  • Data premiery: jesień 2015 roku

Zapowiedziane kilkanaście dni temu Guitar Hero Live zostanie wydane w Polsce. Tytuł, wraz z niezbędną do zabawy gitarą, dystrybuować będzie w naszym kraju firma CDP.pl - poinformowano w przesłanej widomości prasowej. Jednocześnie wystartowano z zamówieniami przedpremierowymi. Zestaw gra + instrument został wyceniony na 399,99 zł (wszystkie wersje, czyli PlayStation 4, Xbox One, Wii U, PlayStation 3 i Xbox 360). W sprzedaży znajdzie się także edycja z dwoma gitarami za 539,99 zł (tylko na PS4 i XOne), ponadto będzie można dokupić samą gitarę za 199,99 zł (również tylko PS4 i XOne). Premiera produkcji odbędzie się jesienią bieżącego roku.

Guitar Hero Live zaoferować ma znaną, ale nieco zmienioną rozgrywkę. Przede wszystkim zabawa obserwowana będzie z oczu gitarzysty w którego się wcielimy, a publiczność i reszta zespołu, złożona z prawdziwych aktorów, będzie na bieżąco reagować na nasze poczynania. Oprócz tego wraz z produkcją ukaże się nowa wersja gitary, dysponująca dwoma rzędami przycisków. W związku z tym gra nie będzie kompatybilna z wcześniej wypuszczonymi utworami, czym może się pochwalić konkurencyjny Rock Band 4.

Guitar Hero Live dotrze do Polski dzięki firmie CDP.pl - ilustracja #2

W odróżnieniu od ostatnich odsłon Guitar Hero, nowa część skupiać będzie się tylko na zabawie w gitarzystę. W kilku wcześniejszych grach mogliśmy jeszcze śpiewać oraz wcielać się w perkusistę.

Nowa odsłona słynnej muzycznej serii będzie za to uzupełniana przez platformę GHTV, dzięki której otrzymamy dostęp do interaktywnych teledysków z różnych gatunków muzycznych. Oprócz tego na płycie z Guitar Hero Live znajdziemy piosenki takich wykonawców jak: The Black Keys, Fall Out Boy, My Chemical Romance, Gary Clark, Jr., Green Day, Ed Sheeran, The War on Drugs, The Killers, Skrillex, The Rolling Stones, The Lumineers, Carrie Underwood, Pierce the Veil czy Blitz Kids.

Poza tym wszystkim, firma Activision planuje także wypuścić aplikację dla urządzeń mobilnych. Niestety nie wiemy, czy będzie to pełnoprawna gra, czy program uzupełniający doznania płynące z konsolowej wersji produkcji – szczegóły na ten temat mamy poznać w późniejszym czasie.

Guitar Hero Live dotrze do Polski dzięki firmie CDP.pl - ilustracja #3