Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2015, 09:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano NHL 16 na PS4 i XOne oraz NHL Legacy Edition na PS3 i X360

Firma Electronic Arts zamierza we wrześniu bieżącego roku wypuścić dwie hokejowe produkcje. NHL 16 ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a NHL Legacy Edition na PlayStation 3 i Xboksie 360.

Koncern Electronic Arts zapowiedział dwie nowe produkcje dla miłośników hokeja. Pierwszą z nich jest NHL 16 na konsole PlayStation 4 i Xbox One, a drugą NHL Legacy Edition dedykowane użytkownikom PlayStation 3 i Xboksa 360. Pierwsza z wymienionych ma wprowadzić do znanej już formuły szereg zmian. Powróci m.in. sieciowy tryb EA SPORTS Hockey League, ale to tylko początek. Z kolei projekt dedykowany past-genom będzie swego rodzaju ukoronowaniem wcześniejszych lat pracy z tymi konsolami i zaoferuje najpopularniejsze tryby oraz elementy rozgrywki z ostatnich dziewięciu lat. Oba tytuły wylądują na sklepowych półkach we wrześniu bieżącego roku.

NHL 16 ukaże się tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4. - Zapowiedziano NHL 16 na PS4 i XOne oraz NHL Legacy Edition na PS3 i X360 - wiadomość - 2015-05-20
NHL 16 ukaże się tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

NHL 16

NHL 16 w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa
  • Deweloper: EA Sports
  • Platformy sprzętowe: PS4 i XOne
  • Data premiery: wrzesień 2015 roku
  • Inne: twórcy udostępnią nowe tryby, większe możliwości kontrolowania zawodników, ulepszą klimat sportowych zmagań itd.

NHL 16 w wielkim stopniu skupi się na zabawie w multiplayerze. Oprócz wspomnianego już, usprawnionego trybu EA SPORTS Hockey League, w którym będzie można chociażby wybrać specjalizacje dla naszego hokeisty, pojawią się także inne możliwości rywalizowania i współpracowania z graczami. Do naszej dyspozycji zostanie oddana drużynowa zabawa 6 vs. 6 oraz kanapowy tryb współpracy online, czyli możliwość rozgrywania sieciowych spotkań, w których połączymy siły z osobami siedzącymi obok nas i staniemy do walki z graczami z innych zakątków globu.

To wszystko oczywiście nie oznacza, że miłośnicy single playera nie będą mieć co robić. Otrzymamy bowiem m.in. system Be a GM. Tym razem ma on polegać nie tylko na pozyskiwaniu nowych zawodników do swojej drużyny, ale robieniu tego w taki sposób, by hokeiści pasowali do siebie, gdyż każdy sportowiec posiadać ma własną osobowość, którą trzeba okiełznać. Relacje między zawodnikami mają wpływać na ich predyspozycję, więc może to być ciekawe urozmaicenie.

Zapowiedziano NHL 16 na PS4 i XOne oraz NHL Legacy Edition na PS3 i X360 - ilustracja #2

Nie zabraknie również znanego już trybu Be a Pro, który doczeka się zmienionego systemu progresji. Pojawi się także Hockey Ultimate Team, w którym tworzymy drużynę z posiadanych kart zawodników.

Z pozostałych elementów warto wspomnieć o nowych narzędziach treningowych, pozwalających poprawić swoje umiejętności. W kwestii rozgrywki otrzymamy większe możliwości kontrolowania drużyny i poszczególnych zawodników. Oprawa spotkań ma z kolei zyskać na autentyczności, komentatorami ponownie zostaną Doc Emrick, Eddie Olczyk oraz Ray Ferraro, a oprawa graficzna ma być bardziej szczegółowa.

Zapowiedziano NHL 16 na PS4 i XOne oraz NHL Legacy Edition na PS3 i X360 - ilustracja #3

NHL Legacy Edition

NHL Legacy Edition w skrócie:
  • Gatunek: gra sportowa
  • Deweloper: EA Sports
  • Platformy sprzętowe: PS3 i X360
  • Data premiery: wrzesień 2015 roku
  • Inne: ukoronowanie wcześniejszych past-genowych odsłon, w którym pojawią się najpopularniejsze tryby i elementy rozgrywki

Jeżeli chodzi o wersję past-genową, to w tym przypadku nie ma co liczyć na rewolucję. Jak wspomniałem na początku, tytuł zaoferuje najpopularniejsze tryby (Be a Pro, EA SPORTS Hockey League, Online Team Play, NHL 94 Anniversary Mode, Be a GM) i elementy rozgrywki znane z poprzednich odsłon serii. Oczywiście pojawią się uaktualnione składy drużyn, a łącznie do dyspozycji otrzymamy osiem lig: NHL, AHL, CHL, Liiga, SHL, DEL, Extraliga ledniho hokeje oraz National League. Nie zdradzono szczegółów, ale najpewniej całość opierać będzie się na mechanice NHL 15. Niewykluczone też, że będzie to ostatnia odsłona serii na Xboksa 360 i PlayStation 3.