Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 23:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zobacz zwiastuny gier sportowych Electronic Arts (FIFA 16, NHL 16, NBA Live 16, Madden NFL 16)

Na swojej konferencji podczas targów E3, firma Electronic Arts zdradziła nowe informacje oraz zaprezentowała kilka zwiastunów gier sportowych - FIFA 16, NHL 16, NBA Live 16, Madden NFL 16.

Konferencja firmy Electronic Arts na targach E3 nie mogła obejść się bez prezentacji gier sportowych, które od lat są jednym z głównych źródeł dochodów „Elektroników”. Zaprezentowano zwiastuny kilku produkcji. Dla większości europejskich miłośników sportu, największą atrakcją będzie pewnie powyższy zwiastun FIFY 16, która zaoferuje sporą ilość nowinek. O kobiecych drużynach już pisaliśmy, ale dziś zdradzono kilka innych ciekawostek. Pochwalono się m.in., że w produkcji pojawi się „25 nowatorskich zmian w systemie poruszania się, aby skuteczniej pilnować uzdolnionych napastników”. Nie zabraknie usprawnień w kwestii sztucznej inteligencji, doczekamy się nowego systemu odbierania piłki, ulepszonych podań i nie tylko. FIFA to jednak nie jedyna produkcja sportowa od EA.

Następne w kolejności jest zapowiedziane w maju NHL 16 (premiera 15 września) na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja również oferować ma szereg nowinek, w tym ulepszone tryby EA SPORTS Hockey League i Be a Pro, udoskonalone sterowanie itd. Nowy zwiastun produkcji znajdziecie poniżej.

Piłkę nożną i hokej mamy za sobą, ale pozostała jeszcze koszykówka i futbol amerykański. NBA Live 16, tak jak i pozostałe sportówki EA, oferować ma kolejne usprawnienia względem zeszłorocznej odsłony. Seria nie ma jednak szczęścia i ostatnie dwie odsłony zostały rozgromione przez konkurencyjne NBA 2K. Być może w tym roku uda się zwojować coś więcej? O wszystkim przekonamy się 29 września, kiedy to projekt trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Madden NFL 16 (premiera 25 sierpnia), uwaga, będzie „niespodzianka”, również doczeka się szeregu pozytywnych zmian, o których przeczytacie w tym miejscu, a w dalszej części wiadomości znajdziecie zwiastun produkcji zmierzającej na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3.