Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 23:38

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Mirror’s Edge Catalyst ukaże się 23 lutego 2016 roku. Zobacz zwiastun z E3 2015

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że gra Mirror’s Edge Catalyst ma zadebiutować 23 lutego 2016 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Z okazji targów E3 2015 opublikowano nowy zwiastun skupiający się na głównej bohaterce produkcji.

Z pozoru piękne miasto Glass ma skrywać wiele brudów

Zgodnie z oczekiwaniami, podczas konferencji firmy Electronic Arts na E3 2015 mieliśmy szansę rzucić okiem na Mirror’s Edge Catalyst – reinkarnację pierwszoosobowej zręcznościówki z 2009 roku. Gra zaprosi nas do miasta Glass, rządzonego przez wielkie korporacje, w którym wolność osobista ustąpiła miejsca wszechobecnej inwigilacji. Nowy Mirror’s Edge skupi się w większej mierze na ewolucji postaci Faith, z młodej dziewczyny skrzywdzonej przez system w odważną bojowniczkę o wolność. Jej historię nakreśla pokrótce poniższy zwiastun (stworzony na silniku gry).

Mirror’s Edge Catalyst zapewni znacznie większą swobodę niż „jedynka”. Gracze będą mogli eksplorować duże, otwarte miasto, angażować się w misje fabularne, wyścigi z czasem, zagadki przestrzenne, itp. Jak zapewniają twórcy z EA DICE, poruszając się po świecie gry nie uświadczymy żadnych ekranów ładowania. Modernistyczne otoczenie wygeneruje najnowsza wersja silnika Frostbite – technologii znanej głównie z cyklu Battlefield. Datę premiery Mirror’s Edge Catalyst wyznaczono na 23 lutego 2016 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One – na oficjalnej stronie brak jakiejkolwiek wzmianki o wersjach na konsole poprzedniej generacji.

  1. Oficjalna strona gry Mirror’s Edge Catalyst