Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3XONEPS4X360
Okładka Madden NFL 16 (PS3)
OkładkaMadden NFL 16 (PS3)

Madden NFL 16

Dwudziesta siódma pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii sportowych, poświęconych futbolowi amerykańskiemu i zapoczątkowanych przez firmę Electronic Arts jeszcze w 1989 roku.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Madden NFL 16 Premiera

25sie2015

X360 PS3 XONE PS4

Gry podobne do Madden NFL 16

Blitz: The League II

NCAA Football 14

NFL Tour

Madden NFL 16 to dwudziesta siódma główna odsłona sportowej serii Madden NFL, wydawanej przez firmę Electronic Arts rokrocznie od 1988 roku (nie licząc przerwy w 1989), do roku 1993 pod tytułem John Madden Football. Tak jak w przypadku edycji opatrzonej numerem 15, mamy do czynienia z realistycznym symulatorem futbolu amerykańskiego na konsolę PlayStation 3, który został opracowany przez amerykańskie studio EA Tiburon, na ogół występujące pod szyldem EA Sports.

Jak zwykle, fundamentem rozgrywki jest tryb kariery, w którym gracz staje na czele początkującej drużyny futbolowej i rozgrywa mecz za meczem, pnąc się w górę po szczeblach sportowej hierarchii. Nie brakuje także pobocznych form zabawy – np. opcji rozegrania szybkiego spotkania – oraz różnych odmian rozgrywki wieloosobowej.

Nowości w Madden NFL 16 obejmują m.in. wprowadzenie niedostępnego wcześniej trybu Draft (skupiającego się na formowaniu drużyny i kompleksowym zarządzaniu nią), liczne poprawki w trybie Connected Franchise (mające na celu przede wszystkim uczynienie tej formy zabawy mniej skomplikowaną), zwiększenie zakresu możliwości rozgrywających, doszlifowanie walki o piłkę w powietrzu (m.in. za sprawą mnóstwa nowych animacji), wprowadzenie jeszcze bardziej efektownych ujęć kamer dla spektakularnych akcji oraz dalsze rozbudowywanie trybu Ultimate Team.

W odróżnieniu od wydań na konsole ósmej generacji opartych na nowoczesnej technologii Ignite, Madden NFL 16 w wersji na PlayStation 3 jest napędzany starszym silnikiem Impact.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 16

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3
XONE
PS4