Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2015, 11:52

autor: Pirlond

Heroes of the Storm - pierwsze mistrzostwa świata w listopadzie

Firma Blizzard postanowiła pójść śladem innych producentów gier typu MOBA i zdecydowała się zorganizować mistrzostwa świata w Heroes of the Storm. Finałowe rozgrywki odbędą się w trakcie listopadowej imprezy BlizzCon, zostaną one jednak poprzedzone lokalnymi turniejami. W sumie do zgarnięcia będzie pula nagród o łącznej wartości 1,2 miliona dolarów.

Premiera Heroes of the Storm jest już coraz bliżej – produkcja ostatecznie zadebiutuje 2 czerwca, z kolei w przyszłym tygodniu (20 maja) wystartują jej otwarte testy beta. W związku z tym przedstawiciele Blizzarda ujawnili plany dotyczące organizacji pierwszych mistrzostw świata w swoją MOBĘ. Zostaną one podzielone na kilka etapów, a ich zwieńczeniem będzie turniej, który odbędzie się w trakcie tegorocznego BlizzConu, a więc w dniach 6-7 listopada. Weźmie w nim udział osiem drużyn – po dwie z Ameryk, Europy i Chin oraz po jednej z Korei i Tajwanu. Wspomniane zespoły zostaną wyłonione w drodze regionalnych mistrzostw, które na Starym Kontynencie poprzedzone zostaną kwalifikacjami. Te będą miały miejsce w czerwcu, lipcu oraz sierpniu.

Ich zwycięzcy (w sumie osiem ekip) awansują do rozgrywek europejskich, których dwa najlepsze ugrupowania znajdą się w turnieju finałowym. Ten z kolei podzielony zostanie na dwie fazy: w grupowej wyeliminowane zostaną cztery zespoły, podczas gdy pozostałe zmierzą się ze sobą w systemie pucharowym. A jest o co walczyć – w puli nagród znalazło się łącznie 1,2 miliona dolarów, z czego aż 500 tysięcy dolarów będzie można zdobyć w trakcie rozgrywek toczących się na samym BlizzConie. Mistrzom świata przypadnie w udziale 200 tysięcy dolarów.

Szczegóły dotyczące zapisów i dokładnego terminarzu nie są na razie znane.

Heroes of the Storm to opracowana przez Blizzarda produkcja należąca do gatunku MOBA. Akcja osadzona jest w Neksusie – świecie, w którym naprzeciwko siebie stają bohaterowie znani m.in. z Diablo, WarCrafta oraz StarCrafta. Wśród nich znajdą się takie osobistości, jak Jim Raynor, Tyrael, Kerrigan, Nova, Arthas czy sam Diablo. Dla fanów tego typu gier zasady rozgrywki powinny być proste – głównym zadaniem użytkowników będzie zniszczenie bazy przeciwnika, zaś w samych starciach uczestniczyć będą dwie kilkuosobowe drużyny.