Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 10:45

autor: Luc

Heroes of the Storm – ponad 9 mln chętnych do udziału w testach

Trwająca aktualnie beta Heroes of the Storm – kolejnej gry ze stajni Blizzarda – cieszy się niezwykłą popularnością. Chęć uczestnictwa w testach wyraziło już ponad 9 milionów graczy, a liczba ta nieustannie rośnie.

W Heroes of the Storm zmierzą się postacie ze wszystkich uniwersów Blizzarda. - Heroes of the Storm – ponad 9 milionów chętnych do udziału w testach - wiadomość - 2015-02-06
W Heroes of the Storm zmierzą się postacie ze wszystkich uniwersów Blizzarda.

O popularności gatunku MOBA oraz jego wariacjach nikomu przypominać nie trzeba. Blizzard już jakiś czas temu zdecydował się zagarnąć część tego dochodowego rynku dla siebie i wszystko wskazuje na to, że była to decyzja ze wszech miar słuszna. W świeżo opublikowanym raporcie finansowym, koncern Activision Blizzard poinformował o ilości osób, które biorą udział w beta testach Heroes of the Storm. Okazuje się, że odpowiednią opcję w ustawieniach swojego konta odznaczyło już ponad 9 milionów graczy, choć warto pamiętać, że wyniku tego nie należy utożsamiać z liczbą aktywnie grających.

Aktualnych danych na temat tego, ile osób faktycznie rozgrywa pojedynki niestety nie ujawniono, Blizzard zapewnia jednak, że ich grono stale rośnie. Zaproszenia oraz kody aktywacyjne są regularnie rozsyłane do wybranych graczy, a dodatkowo niedawno uruchomiono możliwość „wykupienia” udziału we wczesnej fazie. Tzw. Pakiet założycielski za cenę 34,99 euro (ok. 145 złotych) nie tylko pozwala rozpocząć grę bez zbędnego oczekiwania, ale także oferuje trzy postacie, skórki oraz kilka innych, płatnych elementów.

Heroes of the Storm to darmowa gra z gatunku MOBA, za którą odpowiada studio Blizzard. Podobnie jak w League of Legends lub DotA 2, rozgrywka skupia się na walce dwóch, pięcioosobowych zespołów, starających się wzajemnie zniszczyć swoje bazy. Bohaterowie, przy pomocy których toczone są pojedynki, pochodzą z wcześniej wykreowanych przez twórców uniwersów, prezentowanych w grach StarCraft, WarCraft oraz Diablo. W przyszłości do ich grona dołączą także postacie z innej, nadchodzącej gry tego studia – drużynowej strzelanki Overwatch. Data oficjalnej premiery Heroes of the Storm wciąż nie została podana.