Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 lutego 2015, 10:51

autor: Jiker

Transformers: Battle Tactics – zadebiutowała taktyczna gra bitewna

W Google Play i App Store zadebiutowała taktyczna gra bitewna Transformers: Battle Tactics od studia DeNA. Produkcja została udostępniona w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Tytuł pozwala toczyć sieciowe pojedynki w czasie rzeczywistym.

Po dwóch miesiącach od oficjalnej zapowiedzi, japońskie studio DeNA (znane ze Star Wars: Galactic Defense i Transformers: Age of Extinction) udostępniło swoją najnowszą produkcję. Jest nią Transformers: Battle Tactics, reprezentant gatunku turowych gier bitewnych, stworzony na licencji popularnej serii. Tytuł został wydany na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Rozgrywka w Transformers: Battle Tactics polega na uczestnictwie w kolejnych turowych bitwach. W starciach biorą udział dwie drużyny złożone z czterech robotów. Postaci do wyboru jest tu aż 75 – są wśród nich przedstawiciele zarówno Autobotów, jak i Decepticonów, w tym Optimus Prime, Megatron, Starscream czy Bumblebee.

Produkcja powstała w oparciu o mechanikę znaną z innej taktycznej gry studia DeNA, Super Battle Tactics. Naprzeciw siebie stają zatem dwie, skrupulatnie wyselekcjonowane ekipy, składające się z czterech wojowników każda. Bohaterów opisują różnorakie statystyki, każdy z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami i niezwykle ważne jest dobieranie ich pod kątem wzajemnego uzupełniania się. Zdecydowanie lepiej poradzi sobie bowiem teoretycznie słabsza, ale zgrana paczka, aniżeli drużyna złożona z czterech potężnych, ale kiepsko współpracujących robotów.

Elementem wyróżniającym Transformers: Battle Tactics na tle innych gier tego typu jest charakterystyczna dla Transformerów metamorfoza w pojazd lub maszynę latającą. Cechy i ataki robota ulegają wówczas modyfikacji, co automatycznie wynosi rozgrywkę na wyższy taktyczny poziom. Mimo że w grze znalazł się tryb solowy, pierwsze skrzypce gra sieciowy multiplayer. Pozwala on na toczenie starć w czasie rzeczywistym. Celem jest wspięcie się na jak najwyższe miejsce w globalnym rankingu. Poniżej znajdziecie nagranie ukazujące mechanikę zabawy: