Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 sierpnia 2012, 14:19

autor: Hed

Ruszył The Gala Store – zniżki dla nabywców pakietów The Indie Gala

Ruszył sklep The Gala Store, powiązany z akcjami The Indie Gala. Nabywcy paczek z grami niezależnymi będą mogli wykorzystać specjalne punkty, aby uzyskać zniżki na kolejne produkcje.

Ruszył The Gala Store – zniżki dla nabywców pakietów The Indie Gala - ilustracja #1

Wystartował sklep The Gala Store, założony przez organizatorów akcji The Indie Gala, czyli paczek gier niezależnych oferowanych za dowolną kwotę. Ta nowa platforma dystrybucji cyfrowej skupia się właśnie na tytułach indie i na razie zawiera dość skromny katalog. Ciekawostką jest to, że można wykorzystać w niej tak zwane Galapoints, punkty przyznawane za udział w poprzednich przedsięwzięciach sygnowanych marką Gala.

W The Gala Store eksponowane są przede wszystkim tytuły niezależne i gry nieco starsze (na stornie głównej oglądamy między innymi Flatout, Alien Hallway, czy Zombie Shooter). Większość z nich jest dostępna za stosunkowo niewielkie kwoty. Wspomniane punkty Galapoints pozwalają uzyskać zniżkę na poszczególne produkcje. Niestety, rabat, jaki można sobie zapewnić, jest ograniczony do pewnego pułapu (innego dla każdej z dostępnych gier).

Sklep obecnie przeżywa oblężenie i działa dość niestabilnie. Jego struktura przypomina rozwiązania znane z konkurencyjnych platform – np. Steam, Desura, czy polski GOG. Trudno jednak powiedzieć, czy osiągnie on podobną popularność i status jak marka Valve. Konkurencja na polu dystrybucji cyfrowej na pewno się przyda i powinna wyjść na dobre graczom. Zobaczymy, co w najbliższych tygodniach przygotuje ekipa The Gala Store.

Przypominamy, że obecnie trwa jedna z galowych akcji – The Indie Gala 7. W tym zestawie znajdują się gry Rig'n'Roll, Space Rangers, Reign: Conflict of Nations, Theatre of War 2: Africa 1943. Płacąc więcej od ceny minimalnej zyskujemy dodatkowo: Death to Spies, Death to Spies: Moment of Truth, King's Bounty: Armored Princess, UFO: Afterlight oraz Star Wolves.

  1. Oficjalna strona The Gala Store