Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Death to Spies (PC)
OkładkaDeath to Spies (PC)

Death to Spies PC

Gra akcji typu TPP osadzona w realiach II Wojny Światowej, gdzie najważniejszym elementem oprócz samej strzelaniny, jest skradanie się i przedzieranie przez bazy wroga. Wcielamy się w rosyjskiego szpiega, który wykonuje szereg misji dla agencji kontrwywiadowczej.

Akcji | TPP | II wojna światowa | skradanki | szpiegowskie | indie

Death to Spies Premiera PC

2marca2007

pudełko PL

21marca2008

producent: Haggard Games wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Death to Spies to tytuł, który łączy w sobie elementy klasycznych gier akcji z cieszącymi się dużą popularnością „skradankami”. Istotną rolę odgrywa więc pozostawanie w ukryciu, atakowanie przeciwników z zaskoczenia, czy też neutralizacja wrogich systemów bezpieczeństwa. Akcja opisywanej produkcji osadzona została w realiach II Wojny Światowej. Wcielamy się w postać rosyjskiego szpiega, wykonującego misje na zlecenie sowieckiej agencji kontrwywiadowczej. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina więc serie Deadly Dozen, Commandos czy Hidden & Dangerous.

Przygotowana przez producentów kampania składa się z 10 misji o bardzo zróżnicowanym charakterze. Sterowana przez gracza postać szpiega podejmuje się wielu ciekawych wyzwań. W zależności od rozgrywanego aktualnie etapu trzeba na przykład wykraść cenne dokumenty, sabotować wrogą instalację, zlikwidować wysoko postawionego oficera, czy też porwać wyznaczoną przez dowództwo postać. Wiele misji wymaga działania z ukrycia. Ujawnienie swojej pozycji może być bowiem jednoznaczne z zawaleniem całego zadania. Warto jednocześnie dodać, iż gracz dysponuje bardzo dużą swobodą działania. Każda misja może być wykonana na wiele różnych sposobów, zależnie od preferowanego stylu gry czy też wybranej ścieżki.

Mapy, na których rozgrywamy kolejne misje są najczęściej bardzo rozbudowane. Do większości budynków można dowolnie wchodzić. Na uwagę zasługuje także interaktywne otoczenie. Szpiega, podobnie jak w takich grach jak Cold War czy Splinter Cell, obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Na uwagę zasługuje bardzo szeroki wachlarz dostępnych działań. Sterowana postać potrafi umiejętnie się skradać, podnosić ciała poległych przeciwników, zaminowywać wybrane przejścia, rzucać nożami, otwierać zamki, czy też zastawiać różnorakie pułapki. Na uwagę zasługuje realistycznie oddane uzbrojenie, z którego w wielu misjach można korzystać. W grze pojawia się także możliwość używania motocykli oraz wybranych typów pojazdów. Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze. Mapy są rozbudowane i jednocześnie bogate w detale.

Ostatnia modyfikacja 14 marca 2012

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 361 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Death to Spies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Death to Spies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP