Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka UFO: Afterlight (PC)
OkładkaUFO: Afterlight (PC)

UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa PC

UFO: Afterlight

Trzecia odsłona rozwijanego przez studio Altar Interactive cyklu turowych gier strategicznych w realiach science fiction.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne

UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa Premiera PC

9lutego2007

pudełko PL

16marca2007

producent: Altar Interactive wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

UFO: Enemy Unknown (1994)

UFO: Kolejne Starcie

UFO: Extraterrestrials

Kolejna część słynnego cyklu UFO, który, po upadku Microprose niezmordowanie kontynuuje czeski zespół ALTAR Games we współpracy z wydawcą Cenega Publishing. Podobnie jak poprzednio, jest to mix taktycznej gry akcji z globalną strategią, w którym użytkownik sprawuje pieczę nad funkcjonowaniem i rozwojem sieci baz oraz dowodzi w boju grupą elitarnych żołnierzy.

Akcja gry toczy się niedługo po wydarzeniach opisanych w UFO: Aftershock i ma miejsce na Marsie, gdzie ludzie przy niemałej pomocy Reticulantów stworzyli bazę. Jest to praktycznie samowystarczalna konstrukcja, która gwarantuje przetrwanie kolonistów w obcym środowisku. Mieszkańcy bazy odkryli na planecie pozostałości po tajemniczej, wysokorozwiniętej cywilizacji i powodowani dążeniem do zdobycia większej wiedzy, zaczęli prace wykopaliskowe w pobliżu znaleziska. Jak się później okazało, był to duży błąd, gdyż uruchomił się starożytni mechanizm obronny, w postaci setek robotów bojowych. Został on tak zaprogramowany przez obcych, by anihilował każdą nieznaną rasę jaka pojawi się na Marsie. Nad kolonistami zawisła groźba zagłady, a jak się później okaże, roboty to jeszcze nie najgorsze co im zagraża. Większe niebezpieczeństwo zmierza do nich przez hiperprzestrzenne bramy kosmiczne.

UFO: Afterlight, oddaje w ręce graczy przyszłość ludzi na Marsie. Naszym zadaniem jest takie wykorzystanie dostępnych kolonistom środków, by zdołali przetrwać. Jeżeli chodzi o przebieg rozgrywki, to zasadniczą różnicą w porównaniu do poprzednich odsłon jest otoczenie w jakim toczy się akcja. Tym razem to nie znajoma Ziemia lecz całkiem nam obca Czerwona Planeta. Środowisko w jakim poruszają się żołnierze jest w pełni interaktywne, możemy niszczyć obiekty, wchodzić do budynków wielokondygnacyjnych, używać termowizji itp.

Autorzy zaimplementowali nowy system strategicznego zarządzania surowcami, a także dodali opcje terraformingu Marsa (w późniejszych etapach gry). Zwiększeniu uległa liczba technologii jakie można opracować w laboratoriach, a co za tym idzie, broni i ekwipunku, jaki nasi wojacy wykorzystują w kolejnych misjach. Pojawili się również wcześniej niespotykani przeciwnicy, obce rasy, roboty i drony. Na dodatek niektórzy z nich mogą wejść w szeregi naszych sił. Dyplomacja, która zadebiutowała w UFO: Aftershock teraz posiada jeszcze większy wpływ na przebieg rozgrywki i fabułę. Usprawniono także opcje zarządzania bazami i znajdującymi się w ich obrębie budynkami.

Tak jak dotychczas, każdy z żołnierzy jakim dowodzimy, ma szereg indywidualnych cech charakterystycznych, w tym imię i nazwisko oraz klasę postaci, a także zyskuje doświadczenie w kolejnych misjach.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta graficzna 256MB (Geforce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP