Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka UFO: Afterlight (PC)

UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa PC

UFO: Afterlight

Trzecia odsłona rozwijanego przez studio Altar Interactive cyklu turowych gier strategicznych w realiach science fiction.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne

PC Windows
Okładka UFO: Afterlight (PC)

producent: Altar Interactive

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego2007

16marca2007

pudełko PL

Kolejna część słynnego cyklu UFO, który, po upadku Microprose niezmordowanie kontynuuje czeski zespół ALTAR Games we współpracy z wydawcą Cenega Publishing. Podobnie jak poprzednio, jest to mix taktycznej gry akcji z globalną strategią, w którym użytkownik sprawuje pieczę nad funkcjonowaniem i rozwojem sieci baz oraz dowodzi w boju grupą elitarnych żołnierzy.

Akcja gry toczy się niedługo po wydarzeniach opisanych w UFO: Aftershock i ma miejsce na Marsie, gdzie ludzie przy niemałej pomocy Reticulantów stworzyli bazę. Jest to praktycznie samowystarczalna konstrukcja, która gwarantuje przetrwanie kolonistów w obcym środowisku. Mieszkańcy bazy odkryli na planecie pozostałości po tajemniczej, wysokorozwiniętej cywilizacji i powodowani dążeniem do zdobycia większej wiedzy, zaczęli prace wykopaliskowe w pobliżu znaleziska. Jak się później okazało, był to duży błąd, gdyż uruchomił się starożytni mechanizm obronny, w postaci setek robotów bojowych. Został on tak zaprogramowany przez obcych, by anihilował każdą nieznaną rasę jaka pojawi się na Marsie. Nad kolonistami zawisła groźba zagłady, a jak się później okaże, roboty to jeszcze nie najgorsze co im zagraża. Większe niebezpieczeństwo zmierza do nich przez hiperprzestrzenne bramy kosmiczne.

UFO: Afterlight, oddaje w ręce graczy przyszłość ludzi na Marsie. Naszym zadaniem jest takie wykorzystanie dostępnych kolonistom środków, by zdołali przetrwać. Jeżeli chodzi o przebieg rozgrywki, to zasadniczą różnicą w porównaniu do poprzednich odsłon jest otoczenie w jakim toczy się akcja. Tym razem to nie znajoma Ziemia lecz całkiem nam obca Czerwona Planeta. Środowisko w jakim poruszają się żołnierze jest w pełni interaktywne, możemy niszczyć obiekty, wchodzić do budynków wielokondygnacyjnych, używać termowizji itp.

Autorzy zaimplementowali nowy system strategicznego zarządzania surowcami, a także dodali opcje terraformingu Marsa (w późniejszych etapach gry). Zwiększeniu uległa liczba technologii jakie można opracować w laboratoriach, a co za tym idzie, broni i ekwipunku, jaki nasi wojacy wykorzystują w kolejnych misjach. Pojawili się również wcześniej niespotykani przeciwnicy, obce rasy, roboty i drony. Na dodatek niektórzy z nich mogą wejść w szeregi naszych sił. Dyplomacja, która zadebiutowała w UFO: Aftershock teraz posiada jeszcze większy wpływ na przebieg rozgrywki i fabułę. Usprawniono także opcje zarządzania bazami i znajdującymi się w ich obrębie budynkami.

Tak jak dotychczas, każdy z żołnierzy jakim dowodzimy, ma szereg indywidualnych cech charakterystycznych, w tym imię i nazwisko oraz klasę postaci, a także zyskuje doświadczenie w kolejnych misjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

Klasyfikacja PEGI UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta graficzna 256MB (Geforce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa - recenzja gry
UFO: Afterlight - Bitwa o Marsa - recenzja gry

Recenzja 21 marca 2007, 12:46

Tak sobie myślę, że gdyby te nasze mądrale ruszyły trochę głowami nad czymś praktycznym, to wszystkim żyłoby się lepiej. No dobra. Przesadziłam. Oni też ciężko pracują. Jest ich tylko kilkoro, a technologii do opracowania mnóstwo. Ziemia obiecała przesłać nam gotowe rozwiązania naukowe przystosowane do warunków na Marsie. Jedyne, co mieliśmy zrobić, to wysłać wytyczne i czekać na odpowiedź. Cóż, na to już raczej nie możemy liczyć.