Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2001, 13:34

autor: Sznur

Rogue Entertainment dementuje plotki

W związku z niedawnym wstrzymaniem przez Electronic Arts prac nad nowym tytułem z Rogue Entertainment, współproducenta American McGee Alice, pojawiło się wiele pogłosek na temat końca działalności tej firmy.

W związku z niedawnym wstrzymaniem przez Electronic Arts prac nad nowym tytułem z Rogue Entertainment, współproducenta American McGee Alice, pojawiło się wiele pogłosek na temat końca działalności tej firmy. Okazało się, że komercyjny sukces Alice nie koniecznie musiał oznaczać duże zyski, gdyż EA wydało na akcję marketingową tak dużo, że zabrakło im pieniędzy nawet na zapłatę programistom z Rogue.

Po zakończeniu prac nad Alice, Rogue Entertainment rozpoczęło pracę nad nowym tytułem, który miał być ich pierwszym samodzielnym projektem od czasu dodatku Quake II: Ground Zero, licząc na to, że wydawcą będzie właśnie EA. Po początkowej akceptacji, wydawniczy potentat wycofał się z nowego projektu, tłumacząc niesprzyjającymi tendencjami rynkowymi i zostawiając ich na przysłowiowym "lodzie".

Rogue Entertainment zaniepokojone plotkami w sieci wysłało oświadczenie, w którym uspokaja wszystkich, twierdząc, iż w dalszym ciągu pracuje nad innymi świetnymi tytułami. Wstrzymanie prac przez EA zaskoczyło wszystkich, ale po niedawnym sukcesie American McGee Alice, jak również niektórych wcześniejszych produkcji, firma ma na tyle mocną pozycję, iż na pewno poradzi sobie z przejściowymi kłopotami.