Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2010, 10:32

autor: Gambrinus

Rockstar Games o L.A. Noire i Red Dead Redemption

Wczoraj na stronie studia Rockstar Games pojawiła się kolejna odsłona z serii artykułów Asked and Answered, w której przedstawiciele dewelopera odpowiadają na pytania graczy.

Wczoraj na stronie studia Rockstar Games pojawiła się kolejna odsłona z serii artykułów Asked and Answered, w której przedstawiciele dewelopera odpowiadają na pytania graczy. Najwięcej uwagi wyraźnie skupił na sobie tytuł Red Dead Redemption w wielkim uproszczeniu, Grand Theft Auto w westernowych klimatach. Gracze zaniepokojeni zostali plotkami sprzed tygodnia, które ukazywały w bardzo nieciekawym świetle proces produkcji tego tytułu. Na jaw wyszły ogromne koszty poniesione przez Rockstar Games oraz kiepska atmosfera otaczająca projekt.

Rockstar Games o L.A. Noire i Red Dead Redemption - ilustracja #1

W odpowiedzi na te ostatnie kontrowersje, przedstawiciel studia nie odpowiedział wprost. Otrzymaliśmy zbitek frazesów o wymagającej poświęceń pracy nad najlepszymi tytułami na rynku oraz deklaracje o ciasnych więziach spajających zespół. Z tekstu wynika, że plotki o nieetycznych zachowaniach pracodawcy, mogłyby wyjść od byłych sfrustrowanych pracowników firmy.

Rockstar Games zapewnia, że te perturbacje nie mają żadnego wpływu na proces tworzenia gry i zgodnie z planem Red Dead Redemption ukaże się w ostatnich dniach kwietnia. Tytuł przeznaczony jest (przynajmniej na razie) wyłącznie na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

W artykule znalazło się również miejsce dla L.A. Noire. Ta gra akcji TPP przeniesie graczy do Los Angeles z 1947 roku. Tytuł ma charakteryzować mocny klimat kryminału z gatunku noir. Ponoć gra ma ukazać się jeszcze w 2010 roku. Jako o platformie docelowej mówi się na razie wyłącznie o PlayStation 3. Rockstar Games uspokaja, że już w następnym miesiącu ukaże się sporo konkretnych informacji na niniejszy temat.