Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2015, 09:23

autor: Góral

Rise of the Tomb Raider w złocie - gra ukaże się zgodnie z planem

Studio Crystal Dynamics poinformowało, że zakończyło prace nad grą Rise of the Tomb Raider. W związku z tym premierze ustalonej na 10 listopada bieżącego roku nic nie grozi i posiadacze konsol Xbox One i Xbox 360 w przyszłym miesiącu wezmą udział w nowej przygodzie.

Rise of the Tomb Raider w złocie - gra ukaże się zgodnie z planem - ilustracja #1

Twórcy gry Rise of the Tomb Raider poinformowali, że produkcja otrzymała status Gold. Oznacza to, że prace nad nią zostały zakończone. W związku z tym, światowej premierze zaplanowanej na 10 listopada (w Polsce 13 dnia tego samego miesiąca) nic nie grozi i powoli możemy zacząć szykować pieniądze na najnowsze przygody Lary Croft. Oczywiście sytuacja dotyczy tylko użytkowników konsol Xbox One oraz Xbox 360. Przypominam bowiem, że tytuł studia Crystal Dynamics jest grą na czasową wyłączność dla urządzeń koncernu Microsoft i w wersji na komputery PC zadebiutuje dopiero na początku 2016 roku, a posiadacze PlayStation 4 muszą poczekać prawie do końca przyszłego roku.

Rise of the Tomb Raider będzie bezpośrednią kontynuacją produkcji z 2013 roku. Lara została wyalienowana przez swoje środowisko, gdyż mało kto wierzy w jej opowieści. W związku z tym młoda podróżniczka, chcąc udowodnić, że mówi prawdę, wyrusza na kolejną przygodę, podczas której trafimy chociażby na Syberię, gdzie będziemy szukać legendarnego miasta Kitież.

Rise of the Tomb Raider w złocie - gra ukaże się zgodnie z planem - ilustracja #3

Tytuł będziecie mogli sprawdzić w najbliższym czasie na targach Poznań Game Arena i Warsaw Games Week, na których Microsoft prezentować ma także inne produkcje. Na koniec przypominam, że w grze ponownie usłyszymy Karolinę Gorczycę, znaną z roli Lary Croft w poprzedniej odsłonie serii.