Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 17:03

autor: qjin

Returnal - exclusive na PS5 zalicza obsuwę

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała o przesunięciu premiery Returnal, strzelaniny w klimacie science fiction na wyłączność konsoli PlayStation 5. Gra studia Housemarque ukaże się kilka tygodni później.

Twórcy takich gier jak Resogun i Dead Nation pracują nad oryginalną strzelaniną TPP, w której główna bohaterka utknie w pętli czasu na tajemniczej planecie. Mowa o Returnal, które ma wykorzystywać moc konsoli PlayStation 5. Zapowiedziana podczas prezentacji PS5: The Future of Gaming gra w klimacie science fiction miała pierwotnie zadebiutować 19 marca 2021 roku. Tej daty wydania nie uda się jednak studiu Housemarque dotrzymać. Na szczęście obsuwa nie jest znaczna. Premiera gry Returnal odbędzie się 30 kwietnia 2021 roku.

Returnal - exclusive na PS5 zalicza obsuwę - ilustracja #1
Gracze poczekają nieco dłużej na Returnal. Źródło: https://twitter.com/PlayStation/status/1354806469116346372

Informacja została przekazana na oficjalnym profilu firmy Sony Interactive Entertainment na Twitterze. W ogłoszeniu decyzję tę tłumaczy się chęcią dopracowania Returnal. Producent po prostu potrzebuje dodatkowego czasu, by sprostać oczekiwaniom graczy. Przedsmak tego, co szykuje studio Housemarque w nadchodzącej grze, możecie zobaczyć chociażby na zaprezentowanym niedawno obszernym gameplayu.

Kosmiczna strzelanina TPP z elementami zapożyczonymi z gatunku roguelike zmierza tylko na PS5. Tym samym Returnal poszerzy wkrótce nad wyraz skromne grono tytułów na wyłączność konsoli nowej generacji Sony. Dobrze, że oczekiwanie na grę nie będzie tak długie jak w przypadku innych przesuniętych w tym roku produkcji, z Hogwarts Legacy i The Lords of the Rings: Gollum na czele. Przynajmniej mamy nadzieję, że to ostatnie opóźnienie, jakie dotknie Returnal.